Život po Saganovi. V Bore už naň myslia

15.12.2020 10:44
Peter Sagan
Zamáva Peter Sagan Bore na budúci rok narozlúčku? Autor: ,

Ako to bude so spojením Peter Sagan a Bora Hansgrohe v najbližšej budúcnosti? Aj na túto otázku hľadal odpoveď špecializovaný cyklistický portál Cyclingnews.com.

Jeho redaktori sa bližšie pozreli na všetky tímy ProTour. V prvej časti venovali pozornosť AG2R, Astane, Bahrainu, Cofidisu, Deceunincku-QuickStep a Bore.

Pri každom sa snažili zmapovať možné príchody i odchody. Pokiaľ ide o nemecký tím, samostatnú pasáž venovali novinári slovenskej hviezde.

„Od roku 2017, keď v tíme začal svoje pôsobenie Sagan, vybudovala Bora zostavu nabitú kvalitou a schopnosťou konkurovať na všetkých frontoch,“ píše Cyclingnews.

Zároveň však upozorňuje, že trojnásobný majster sveta už nie je takým silným strojom na víťazstvá.

Peter Sagan na
		začiatku kariéry medzi
		juniormi...
Prvé víťazstvo medzi
		profesionálmi dosiahol
		10....
+32Patrí medzi
		najpopulárnejších cyklistov na
		svete.

„Saganov víťazný potenciál je podstatne nižší. Tím sa preto postupne vydáva inou cestou. Už sa všetko netočí len okolo Slováka,“ myslí si Cyclingnews.

A upozorňuje, že mnohé naznačuje angažovanie mladého nemeckého klasikára Nilsa Politta.

„Na Paríž-Roubaix 2019 obsadil druhé miesto. V Bore dostal štvorročný kontrakt, čo zdôrazňuje dôležitosť tohto 26-ročného mladíka pre tím. Zdá sa, že Bora už myslí na život po Petrovi Saganovi,“ dodáva portál.

Tomu vyprší kontrakt s nemeckým zoskupením na konci budúceho roka.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Peter Sagan #Bora Hansgrohe
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku