Čo potrebuje Sagan? Chytráka, ktorý ho dokáže uraziť!

25.11.2020 11:14
Peter Sagan
Peter Sagan. Autor: ,

Sezónu Petra Sagana hodnotil už kde-kto. Najnovšie sa pre český internetový portál isport.cz pridali aj niekdajší pretekári Petr Benćík a Tomáš Konečný. Svojimi slovami zaujali.

Slovenský pretekár má za sebou zvláštnu sezónu. Na Tour de France neobhájil zelený dres, na Giro d'Italia, kde premiérovo štartoval, nezískal ani ten cyklámenový, no zaznamenal fenomenálne víťazstvo v 10. etape.

Čo si myslia o jeho účinkovaní českí odbnorníci?

Podľa Petra Benčíka je Sagan kapitola sama o sebe.

„Myslím si, že začal trošku výkonnostne nižšie, než by potreboval a potom to doháňal. Nebol zlý, práve naopak. Mal dobrú formu, ale vždy niekde narážal, či to bol Arnaud Démare alebo Sam Bennett,“ pripomenul dominanciu Francúza v Taliansku a Íra vo Francúzsku.

„Prežil nešťastnú Tour de France a zrazu z toho bola vlastne neúspešná sezóna. Našťastie, potom prišla jedna vyhraná etapa na Gire. Myslím, že z toho slušne vykorčuľoval. Avšak chýba mi uňho hlad po výsledkoch,“ naznačil Benčík.

"Musím však dodať, že to je absolútne očakávané. Neviem si predstaviť borca, ktorý za tri roky vyhral všetko, čo sa dalo, že bude hladný. Ja by som nebol.

Podľa mňa toho má plné zuby. Potreboval by si vypočuť nejakého chytráka, ktorý mu nemá čo radiť, ale urazí ho, čo ho namotivuje a začne znovu dokazovať, že ešte nepatrí do starého železa. Určite toho má ešte dosť pred sebou," dodal na záver Benčík.

10. Triumf v 3. etape
		Eneco Tour
		2016.
9. Triumf v 1. etape
		Tour de France
		2012.
+78. Triumf v 1. etape na
		Okolo
		Kalifornie.

Aj Tomáš Konečný v pelotóne čo to za sebou. Vo vyjadreniach bol možno menej expresívny, ale stále zaujímavý.

"Musím na rovinu povedať, že je to fenomén posledných rokov. Dosiaľ si všetci mysleli, že je pán neporaziteľný na Tour de France. Ale tento rok sa ukázalo, že nie je.

V dojazdoch to boli vždy maličkosti, ktoré mu chýbali, ale či ste prvý alebo druhý, to je taký veľký bodový rozdiel, že na zelené tričko to nestačilo. C

hýbal mu taký ten povestný šmrnc. Bola to hrubá sila, štandard, ale taká iskra, chuť, to tam nebolo. Na druhej strane sa mi veľmi páčilo, ako bojoval," zamyslel sa konečný.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Petr Benčík #Peter Sagan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku