Si víťaz, gratulovali Bennettovi. Klbko okolo rivala ho schladilo

10.11.2020 14:26

V nedeľu vyvrcholila Vuelta, záverečná Grand Tour ročníka, a skončila sa aj skrátená sezóna v cestnej cyklistike.

Primož Roglič
		počas záverečnej etapy
		Vuelty.
Trojica najlepších
		jazdcov Vuelty na pódiu
		v...
+3Víťaz Vuelty Primož
		Roglič (v strede) s
		druhým...

Aj keď sa už o celkové víťazstvo nebojovalo a Slovinec Primož Roglič v bezpečí prišiel s červeným dresom do madridského cieľa, šprintérsky dojazd musel fanúšikov potešiť.

Ako sme informovali, až fotofiniš rozlúskol, že Pascal Ackermann, kolega Petra Sagana z tímu Bora-Hansgrohe, uchmatol víťazstvo írskemu rýchlikovi z Deceunincku-Quickstep Samovi Bennettovi.

Nemec si tak pripísal druhý triumf na španielskych cestách. V tom predchádzajúcom tiež prišlo ku konfrontácii s Bennettom, tentoraz však súpera zdolal priamo na trati. Pripomeňme, že v 9. etape bol Bennett v závere rýchlejší, no penalizovali ho a tešil sa pôvodne druhý Ackermann.

VIDEO: To najlepšie zo záverečnej etapy Vuelty

Stránka Velon na svojom youtubovom kanáli priniesla momenty, keď dvojica čakala na výsledky tesnej 18. etapy. Vo videu sa najskôr Bennett pýta tímu vo vysielačke, ako to dopadlo. Odpovede sa však nedočká.

Keď prechádza okolo Jaspera Philipsena, nečakaného víťaza minulotýždňovej 15. etapy, mladý Belgičan mu tvrdí, že je víťazom.

V ďalšom zábere je všetko inak. Ackermannova neistota sa mení na veľkú oslavu s kolegami. Bicykle končia na zemi a jazdci nemeckej stajne si užívajú úspešnú bodku za ročníkom.

„Kto povedal, že vyhrávať nie je všetko?“ pýta sa jeden z fanúšikov v diskusii pod videom. Pozrite si ho:

#Vuelta #Sam Bennett #Pascal Ackermann
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku