Obaja bez cenného dresu. Sagan debatoval s Rogličom

Posledná etapa Tour de France má tradične ceremoniálny charakter. Jazdci debatujú, pózujú fotografom a zdravia fanúšikov. Súťažiť sa začína až na Elyzejských poliach.

20.09.2020 17:17
Sagan Roglič Foto: ,
Peter Sagan v rozhovore s Primožom Rogličom počas 21. etapy Tour de France 2020.

Hlavnou hviezdou nedele bol samozrejme Tadej Pogačar, ktorý v predposlednej etape uchmatol žltý dres i celkové prvenstvo krajanovi Primožovi Rogličovi.

Mladý Slovinec, ktorý zajtra oslávi 22. narodeniny, vyhral aj vrchársku súťaž a poradie mladých jazdcov.

Skutočne obdivuhodný počin od cyklistu, ktorý ešte pred dvoma rokmi obchádzal lokálne preteky ako člen kontinentálneho tímu Gusto Santic Ľubľana.

Posledná etapa Tour de France 2020 Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Primož Roglič a Tadej Pogačar si mali počas...

Všetko pre výhru

Do spoločnej debaty sa počas etapy pustil s Rogličom aj Peter Sagan. Obaja prežili sklamanie z toho, že z Paríža odídu bez cenného dresu a tak si mali čo povedať.

Sagan pred štartom uviedol, že etapový triumf na tohtoročnej edícii mu ušiel aj pre to, lebo sa až príliš sústredil na súťaž o zelený dres .

„Nie všetky rozhodnutia, čo som urobil, boli správne. Chýbalo mi aj trochu šťastia. Parížske víťazstvo chcú viacerí, pre špurtérov má veľkú cenu. Spoločne s tímom urobíme všetko pre výhru,“ povedal do kamery Eurosportu.

Poslednú etapu TdF 2020 sme sledovali naživo .