Štart v Saganovom rodisku. Jednotku má obhajca Lampaert

Všetko bolo chystané pre Petra Sagana. Preteky Okolo Slovenska štartujú v Žiline, v jeho rodnom meste. Aj profil úvodnej poletapy, síce s kopcami, ale nie extrémnymi a dojazdom po rovine, by mu sedel.

16.09.2020 08:00
Yves Lampaert Foto: ,
Belgičan Yves Lampaert z tímu Deceuninck-Quick Step na vlaňajších pretekoch Okolo Slovenska.
debata

Jeho obľúbený dres v bodovacej súťaži zmenil v 64. ročníku modrú farbu s bodkami na klasickú zelenú. Účasť svetového šampióna bola v tomto roku na dobrej ceste, objavil sa aj v predbežnej nominácii tímu Bora-Hansgrohe.

Pandémia však prehádzala cyklistický kalendár a zmenila aj Saganove plány. Kolízia s inými podujatiami ovplyvnila aj konkurenciu na slovenských cestách, ale pelotón bude opäť silný s viacerými kvalitnými cyklistami. Prvý raz v histórii sa na dnešný štart postaví až šesť worldtourových tí­mov.

Peter Sagan na začiatku kariéry medzi juniormi...
Prvé víťazstvo medzi profesionálmi dosiahol 10....
+32Patrí medzi najpopulárnejších cyklistov na svete.

Na štarte bude 140 cyklistov a 20 tímov. S jednotkou nastúpi obhajca Yves Lampaert z tímu Deceuninck-QuickStep, ktorý patrí aj tentoraz k najväčším favoritom. Rok predtým triumfoval takisto jazdec z tohto zoskupenia – Julian Alaphilippe. V tíme Bory sa predstaví slovenská dvojica Juraj Sagan – Erik Baška. V pelotóne nebude chýbať ani výber reprezentantov Slovenska a kontinentálny tím Banskej Bystrice.

Štart (9.30) cieľ (cca 12.00) úvodnej poletapy bude pri vodnom diele Žilina, kde sa podvečer uskutoční aj časovka jednotlivcov. Preteky vyvrcholia v sobotu v Skalici. Dokopy čaká pretekárov 672,5 km, 20 vrchárskych a 10 rýchlostných prémií. Rozpočet podujatia sa blíži k sume 600-tisíc eur.

Trať 64. ročníka 16.9. 1. poletapa Žilina – Žilina (106,4 km) 16.9. 2. poletapa časovka Žilina – Žilina (7,1 km) 17.9. 2. etapa Žilina – Banská Bystrica (206,6 km) 18.9. 3. etapa Banská Bystrica – Žiar n. H. (181,3 km) 19.9. 4. etapa Topoľčianky – Skalica (171,7 km)

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Okolo Slovenska 2020
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy