Sagan spoznal program Gira. Bude sa štverať na Etnu

24.07.2020 13:18
Sagan
Peter Sagan. Autor:

Najprv to mala byť májová oslava cyklistiky so štartom v Budapešti a prvými tromi etapami na maďarskom území, ale koronakríza vystavila stopku nevšednému zážitku aj pre stovky slovenských fanúšikov s Petrom Saganom v hlavnej úlohe.

Sto tretia edícia Giro d'Italia sa napokon uskutoční v náhradnom októbrovom termíne (3.- 25. 10.) a organizátori v tlačovej správe potvrdili konanie prvých štyroch etáp v regióne Sicília.

Bude to po deviaty raz v histórii, čo sa Grande Partenza uskutoční na tomto ostrove patriacom Taliansku. Dosiaľ naposledy sa tam Giro rozbehlo v roku 2008.

Prvá etapa bude v sobotu 3. októbra časovka na 16 km na trase Monreale – Palermo, nasledovať bude 150 km medzi Alcamom a Agrigentom. Veľkú pozornosť však bude pútať najmä záverečná etapa sicílskeho triptychu so štartom aj cieľom pod vyhasnutou sopkou Etna vo výške 1775 m.

Po 150 km to bude v lyžiarskom stredisku Piano Provenzana prvý horský finiš na trase Giro d'Italia 2020. Cyklisti sa budú šplhať na Etnu netradične zo severnej strany z Linguaglossa, čiastočne toto stúpanie dosiaľ absolvovali iba v roku 2011.

Ešte aj v utorok 6. októbra pelotón Gira zostane na Sicílii, etapa z Catanie do Villafranca Tirrena (138 km) by mala vyhovovať šprintérom. Itinerár ďalších etáp oznámia organizátori neskôr.

Peter Sagan na
		začiatku kariéry medzi
		juniormi...
Prvé víťazstvo medzi
		profesionálmi dosiahol
		10....
+32Patrí medzi
		najpopulárnejších cyklistov na
		svete.

Peter Sagan by tam nemal chýbať. Trojnásobný majster sveta chce dodržať sľub, ktorý dal organizátorom a premiérovo sa zúčastniť na Gire, hoci sa uskutoční o päť mesiacov neskôr oproti pôvodnému plánu.

„Cyklistika má na Sicílii veľa nadšencov a sme veľmi radi, že prvé štyri etapy privítame práve v našom regióne. Nie je to dôležité iba zo športového hľadiska, ale aj z dôvodu reklamy na utlmený turizmus. Chceme sa ukázať čo najlepšie pred Talianskom aj celým svetom,“ uviedol Nello Musumeci, prezident Sicílskeho regiónu.

"Prijali sme rozhodnutie RCS Sport o zmene Grande Partenza, čiže z budúceho na tento rok. Uvedomujeme si, že to bolo nevyhnutné v zmenenej situácii.

Sme hrdí na to, že sme súčasťou tohto projektu, ktorý bude určite stimulovať rozvoj športu a cestovného ruchu," podotkol Manlio Messina, zodpovedný za šport, cestovný ruch a zábavu v Sicílskom regióne.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#cyklistika #Giro d´Italia 2020 #Peter Sagan #Sicília #štart
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku