Šťastie v nešťastí. Saganov rival musí po autonehode oddychovať

04.07.2020 08:19
Nairo Quintana
Kolumbijčan Nairo Quintana. Autor: ,

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana bude po tréningovej nehode dva týždne pauzovať. Jazdec tímu Arkea-Samsic mal šťastie v nešťastí a pri hrozivo vyzerajúcej kolízii s automobilom utrpel iba drobné zranenia.

„Našťastie neutrpel žiadnu zlomeninu, iba má na viacerých miestach narazené pravé koleno. Lekár mu naordinoval dvojtýždňový oddych,“ znie v oficiálnom komuniké nemocnice, kde Quintanu ošetrovali. Okrem toho si 30-ročný pretekár odrel oba lakte a ľahko poranil ľavé stehno.

UAE Team
		Emirates: Diego Ulissi.
Ďalší...
Team
		Sunweb: Nicolas Roche (na snímke ešte v...
+16Jumbo-Visma: Tony
		Martin.
Ďalší uchádzači:...

Do víťaza Giro d'Italia (2014) a Vuelty (2016) narazil počas piatkového tréningu v jeho rodnej vlasti pri predbiehaní automobil. Nehodu spôsobil zlým manévrom šofér auta.

Incident sa odohral blízko mesta Motavita, ktoré leží v severnej časti regiónu Boyaca. Ako uviedla agentúra DPA, jeho prípravu na Tour de France (29. augusta – 20. septembra) by zranenie nemalo ohroziť.

Quintana prišiel do Arkea-Samsic v septembri minulého roka z Movistaru, za ktorý jazdil osem rokov. V jeho farbách bol okrem triumfov na Vuelte a Gire dvakrát druhý v celkovej klasifikácii na Tour de France.

0 debata debata
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Nairo Quintana