Opäť v dúhovom drese. Metelka je už sedemnásobný majster sveta v stíhačke

, 02.02.2020 07:56, aktualizované: 08:53

Slovenský reprezentant v paracyklistike Jozef Metelka sa po siedmy raz stal majstrom v stíhacích pretekoch na 4 km.

Na šampionáte v dráhovej paracyklistike v kanadskom Miltone bol vo finále natoľko suverénny, že svojho rumunského súpera Carola-Eduarda Novaka dostihol už po dvoch kilometroch. Bronz si vybojoval Ír Ronan Grimes.

Tridsaťtriročný rodák z Piešťan Metelka, ktorý sa dlhodobo pripravuje pod vedením anglického trénera Kyleigha Mannersa, odštartoval svoju zlatú medailovú žatvu v roku 2014 v mexickom Aquascaliantes a odvtedy na 4 km nikdy nechýbal na najvyššom stupni.

„Po ďalšom titule si rád zakričím ‚yes‘. Dlho však oslavovať nebudem, lebo paralympijské hry v Tokiu sú už za rohom a musím sa dobre pripraviť. Každé preteky sú iné,“ uviedol Jozef Metelka, ktorý je v stíhačke na 4 km aj úradujúci paralympijský šampión z Ria de Janeiro 2016, v rozhovore pre UCI

V Miltone Metelka už predtým bral striebro na kilometri s pevným štartom a bol druhý v šprinte na 200 m s letmým štartom. Všetky tieto disciplíny sú súčasťou omnia. V ňom má slovenský reprezentant priebežne už 118 bodov a na čele náskok 14 bodov pred Rumunom Novakom.

Záverečná disciplína omnia scratch, čiže preteky na 15 km a 60 kôl, príde na rad v nedeľu popoludní. Po 39 z celkového počtu 47 disciplín na MS v Miltone patrí Slovensku v medailovej bilancii 9. priečka s jednou zlatou a jednou striebornou medailou.

Stíhacie preteky na 4 km: 1. Jozef METELKA (SR), 2. Carol-Edouard Novak (Rum.), 3. Ronan Grimes (Ír.)

#Jozef Metelka #paracyklistika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku