Nepríjemný štart do sezóny. Alaphilippe odstúpil z argentínskej Vuelty

29.01.2020 12:39
Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe. Autor: ,

Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe predčasne ukončil svoje vystúpenie na etapových pretekoch Vuelta a San Juan Internacional v Argentíne.

Rodák z mesta Saint-Amand-Montrond patril medzi favoritov na celkové víťazstvo, ku ktorému sa mal priblížiť v utorkovej individuálnej časovke. Do nej však napokon nezasiahol pre žalúdočné problémy, čo belgický tím Deceuninck – Quick Step potvrdil prostredníctvom správy na twitteri.

Alaphilippe v predošlom ročníku spomenutých pretekov v Argentíne ovládol dve etapy a v celkovom poradí skončil tesne pod najvyšším stupienkom. Lepší bol iba Kolumbijčan Winner Anacona, ktorý dosiahol v súčte siedmich etáp o 35 sekúnd lepší čas.

Tentokrát 27-ročného Francúza vyradili z hry zdravotné problémy, no zatiaľ nie je jasné či budú mať nejaký vplyv aj na jeho ďalší súťažný program. Alaphilippe zatiaľ figuruje v štartovej listine pretekov Okolo Kolumbie, ktoré sa začínajú 11. februára.

Napriek odstúpeniu jednej z najväčších hviezd súčasnej cyklistiky môže byť Deceuninck – Quick Step spokojný, pretože aktuálnym lídrom pretekov je 20-ročný Belgičan Remco Evenepoel. Ten v časovke deklasoval konkurenciu a iba Talian Filippo Ganna vtesnal svoju stratu pod jednu minútu.

„Išiel som za víťazstvom a som šťastný, že sa mi to podarilo. Získal som čas na rovine, kde som držal vysoké tempo, ale dokázal som zrýchliť aj na stúpaní. Mal som dobré nohy, čo je veľmi dobrý pocit na začiatku sezóny,“ povedal Evenepoel, ktorého cituje web cyclingnews.com.

#Julian Alaphilippe #Vuelta a San Juan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku