Pitva ukázala niečo iné. Smrť Pantaniho podľa jeho dílera zinscenovali

13.01.2020 14:26
Marco Pantani
Marco Pantani (vpravo) ovládol Tour de France 1998. Autor: ,

Niekdajší šampión cyklistických pretekov Tour de France či Giro d'Italia Talian Marco Pantani by sa v pondelok dožil okrúhlej päťdesiatky. Rodák z Ceseny, všeobecne považovaný za jedného z najlepších vrchárov cyklistickej histórie, odišiel z tohto sveta presne 14. februára 2004, jeho bezvládne telo našli v hotelovej izbe v Rimini.

Vyšetrovanie preukázalo, že cyklista skonal na následky predávkovania kokaínom. Talianske periodikum La Repubblica však najnovšie publikovalo výpoveď jeho drogového dílera Fabia Miradossu

Podľa neho sa v prípade Pantaniho záhadnej smrti aj po rokoch stále vynára niekoľko nezodpovedaných otázok a rozporuplných tvrdení.

„Pantani nikdy ‚nešňupal‘ kokaín, on ho fajčil. Pitva však ukázala niečo iné,“ uviedol Miradossa, ktorý sa domnieva, že pretekár sa nepredávkoval. "Dohodli sme sa, že bude mať pri sebe 20-tisíc eur. Policajti však v hotelovej izbe tieto peniaze nenašli.

Niekto ich vzal? Bol niekto v Pantaniho izbe? Niekto ho zabil? Nebola to samovražda," poznamenal drogový díler a doplnil: „Ktokoľvek zinscenoval túto scénu, o Marcovi toho veľa nevedel.“

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Marco Pantani #Fabio Miradossa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku