Peter Sagan už vidí koniec kariéry. Nie je to vraj desivý pohľad

05.12.2019 16:15
Peter Sagan
Peter Sagan. Autor: ,

Čoskoro bude mať 30 rokov - vek, ktorý predurčuje cyklistov k najväčším úspechom v kariére. Peter Sagan však už viackrát naznačil, že síce veteránov ako Alejandro Valverde obdivuje, ale svoju budúcnosť vidí inak. Jednoducho - o päť rokov ho točiť pedálmi zrejme už neuvidíte.

Tretinu života strávil v profesionálnom pelotóne, pochopiteľne – veľa získal, ale na druhej strane, kariéra špičkového športovca prináša aj obete.

Nie, Sagan zatiaľ nekončí a zrejme si to ani neželá, ale uznajte – jeho uponáhľaný životný štýl, nekonečné cestovanie, mediálne a sponzorské povinnosti – nič z toho mu raz nebude chýbať.

„Už dovidím na koniec kariéry. Nemyslím si, že budem pretekať ako 40-ročný. Nezostáva mi už veľa rokov. Je to pre mňa viac motivujúce ako desivé. Uvedomíte si, že čoskoro sa to skončí a chcete si to ešte užiť,“ poznamenal 29-ročný Slovák pre portál cyclingnews.com.

Sagana viaže s jeho zamestnávateľom ešte dvojročný kontrakt, ale v hlave dátum odchodu do cyklistického dôchodku stále nemá. Ani ciele, ktoré by chcel v nadchádzajúcich sezónach dosiahnuť.

„Dôležité je aby som bol stále dobrý a konštantný. Nie v zmysle výsledkov a umiestnení – ak sa mi nejaké podarí dosiahnuť, tak fajn, ale ak nie, nevadí,“ naznačil trojnásobný majster sveta.

„Najpodstatnejšie je, aby som zostal v špičkovej kondícii. Ak sa mi to podarí, budem mať motiváciu naďalej pretekať. Ale ak uvidím, že to už nejde, potom sa zrejme rozhodnem skončiť,“ dodal.

#Peter Sagan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku