Baška finišoval v Uničove šiesty, v žltom Impey. Časovka na BBT pre Taliana

Alberto Dainese z tímu SEG Racing Academy sa stal víťazom sobotňajšej 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Česka z Olomouca do Uničova (175 km).

17.08.2019 17:28 , aktualizované: 18:19

Na svoje konto si taliansky mladík pripísal prvé profesionálne víťazstvo. V záverečnom špurte obsadil druhé miesto Srb Dušan Rajovič a na treťom mieste skončil Poliak Stanislaw Aniolkowski.

Dobre si počínal slovenský reprezentant Erik Baška (Bora-hansgrohe), ktorý obsadil 6. miesto. Druhý Slovák v pretekoch Juraj Sagan finišoval so stratou takmer 4 minút na 85. mieste.

V celkovom poradí pretekov si líderskú pozíciu naďalej udržal Juhoafričan Daryl Impey (Mitchelton-Scott). V boji o žltý dres mierne zvýšil svoj náskok na 13 sekúnd pred svojím tímovým kolegom, Austrálčanom Lucasom Hamiltonom.

Výsledky – 3. etapa (Olomouc – Uničov, 175 km):

1. Alberto Dainese (Tal./SEG Racing Academy) 4:01:02 hod., 2. Dušan Rajovič (Srb./Adria Mobil), 3. Stanislaw Aniolkowski (Poľ./CCC Development Team), … 6. Erik BAŠKA (SR/Bora-hansgrohe) všetci rovnaký čas ako víťaz, 85. Juraj SAGAN (SR/Bora-hansgrohe) +3:57 min.

Priebežné poradie: 1. Daryl Impey (JAR/Mitchelton-Scott) 8:49:12 hod., 2. Lucas Hamilton (Aust./Mitchelton-Scott) +13 s, 3. Christopher Juul-Jensem (Dán./Mitchelton-Scott) +15, … 12. BAŠKA +32, 88. J. SAGAN +10:26 min.

Ganna víťazom 6. etapy BinckBank Tour

Talian Filippo Ganna z tímu Ineos sa stal víťazom 6. etapy cyklistických pretekov BinckBank Tour, časovky na 8,4 km v Haagu. Druhé miesto obsadil so stratou 5 sekúnd ďalší Talian Edoardo Affini (Mitchelton-Scott) a na treťom mieste skončil Holanďan Jos van Emden (Team Jumbo).

V celkovom poradí pretekov vedie pred záverečnou etapou Belgičan Tim Wellens (Lotto-Soudal) s náskokom 8 sekúnd pred Švajčiarom Marcom Hirschim (Team Sunweb).

Výsledky – 6. etapa (časovka na 8,4 km):

1. Filippo Ganna (Tal./Team Ineos) 9:16 min., 2. Edoardo Affini (Tal./Mitchelton-Scott) +5 s, 3. Jos Van Emden (Hol./Team Jumbo) +8, 4. Stefan Küng (Švaj./Groupama-FDJ) + 11, 5. Harry Tanfield (V.Brit./Kaťuša Alpecin) +15, 6. Bob Jungels (Lux./Deceuninck-Quick-Step) +16

Celkové poradie po 6. etape: 1. Tim Wellens (Belg./Lotto-Soudal) 17:37:10 hod., 2. Marc Hirschi (Švaj./Team Sunweb) +8, 3. Laurens De Plus (Belg./Team Jumbo) +12, 4. Küng +40, 5. Ivan Garcia Cortina (Šp./Bahrain-Merida) +43, 6. Mike Teunissen (Hol./Team Jumbo) +45

Viac na túto tému: #Erik Baška #Daryl Impey #Okolo Česka #Alberto Dainese