Prišiel o pódium, no zostane hrdinom. Alaphilippe je na svoju Tour pyšný

, 27.07.2019 23:04
Julian Alaphilippe
Jedna z najvýraznejších postáv tohtoročnej Tour Julian Alaphilippe v cieli 20. etapy. Autor: ,

Aj keď Julian Alaphillipe prišiel v sobotňajšej predposlednej etape Tour de France o pódiovú pozíciu, zostane jedným z hrdinov tohtoročných pretekov.

Elitný klasikár nečakane dlho držal krok s elitnými vrchármi a ešte v piatok jazdil v žltom drese.

V 20. etape nestačil na tempo hlavnej skupiny v stúpaní približne 14 km pred cieľom a v celkovom poradí klesol na piatu pozíciu. Okrem Stevena Kruijswijka ho predstihol aj tímový kolega Petra Sagana, Nemec Emanuel Buchmann.

Napriek tomu nepociťoval žiadne sklamanie či ľútosť, iba pýchu. V cieli bol zjavne vyčerpaný.

„Dal som do toho všetko, čo som mohol. Nemohol som urobiť nič viac,“ povedal pre Cyclingnews po tom, ako si ľahol na cestu v cieli stúpania na Val Thorens.

Francúzsky hrdina zažiaril na tohtoročnej Tour dvoma etapovými víťazstvami a 14 dňami v žltom drese lídra. Nezdalo sa, že by mu na konečnej pozícii veľmi záležalo.

Radosť
		Egana Bernala a Gerainta Thomasa z
		tímu...
Egan Bernal
		v žltom drese na pódiu po 20.
		etape.
+10 Romain Bardet v
		bodkovanom drese
		pre...

„Keby som bol druhý alebo päťdesiaty, je to jedno. Taká je moja povaha – všetko alebo nič. Som hrdý na to, čo pre mňa spravili moji tímoví kolegovia, najmä Eric Mas. Bez nich by som by som vybuchol oveľa skôr a finišoval tak štvrťhodinu za ostatnými. Bojoval som a nechcel nič ľutovať. Na túto Tour môžem byť hrdý,“ dodal.

„Je to ďaleko nad rámec mojich očakávaní. Keby mi niekto pred štartom povedal, že dosiahnem niečo podobné, neveril by som mu. Spolu s tímom sme prežili niekoľko výnimočných okamihov,“ priznal cyklista, ktorý predvádzal na najslávnejších cyklistických pretekoch heroické výkony.

TV Pravda: Pozrite si videopreview záverečnej 21. etapy Tour

#Tour de France #Julian Alaphilippe #Tour de France 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku