Sagan: Alaphilippe ma prekvapil. Do Paríža je ešte ďaleko

Mal to byť ďalší útok na etapové víťazstvo, ale napokon Peter Sagan nebol ani na pódiu pre trojicu najlepších.

08.07.2019 19:49
debata

V 3. etape Tour de France hovoril pre slovenského šprintérskeho lídra tímu Bora-Hansgrohe stúpavý klasikársky záver v Épernay, lenže rovnaké ambície mali viacerí vyznávači šprintov do krátkych kopcov.

Peter Sagan v 3. etape Tour de France 2019...
Francúz Julian Alaphilippe je po 3. etape Tour...
+7Julian Alaphilippe ovládol 3. etapu Tour de...

Jeden z nich, Francúz Julian Alaphilippe, zaútočil 16 km pred cieľom na prémii III. kategórie Côte de Champillon (1,8 km, 6,6 %) a svoje sólo doviedol do úspešného konca. Sagan došiel v silnej skupine jedenástich prenasledovateľov s mankom 26 sekúnd na 4., čiže celkovo 5. mieste.

„Išiel som na plný plyn v nebezpečných stúpaniach na konci etapy, ale nestačilo to. Keď zaútočil Alaphilippe, prekvapilo ma to. Udržal to až do konca, patrí mu moja gratulácia. Predviedol veľmi silný útok,“ uviedol Peter Sagan, cituje ho oficiálny portál letour.fr.

Sagana môže tešiť zisk líderskej pozície v bodovacej súťaže, kde útočí na rekordné siedme víťazstvo. Dosiaľ mu patrilo zelené tričko len zásluhou toho, že líder celkového poradia Holanďan Mike Teunissen uprednostnil cennejšie žlté.

Keďže však Sagan pozbieral v pondelok 26 bodov (9 bodov za 7. miesto na šprintérskej prémii, 17 bodov za 5. miesto v cieli etapy), so 76 bodmi sa dostal na čelo súťaže o zelený dres.

Druhý je Austrálčan Michael Matthews s mankom 17 bodov. V celkovom poradí patrí Saganovi 18. priečka o minútu za novým lídrom Alaphilippom.

„Vždy to môže byť lepšie aj horšie. Mám len o pár bodov viac ako Michael Matthews. Nič ešte nie je hotové v súťaži o zelený dres. Do Paríža je ešte dlhá cesta. Už zajtra sa pokúsime uspieť v hromadnom šprinte,“ doplnil Peter Sagan.

Utorková 4. etapa s dĺžkou 213,5 km sa odohrá už čisto na francúzskych cestách a cyklistov zavedie z Reims do Nancy.

Na 121. kilometri jazdci prekonajú stúpanie IV. kategórie Côte de Rosieres (1 km, 7 %), potom bude nasledovať šprintérska prémia v Lérouville a 15 km pred koncom príde na rad ďalšie „štvorkové“ stúpanie Côte de Maron (3,2 km, 5 %). Záverečný kilometer sa pôjde po rovine a očakáva sa hromadný dojazd.

TV Pravda: Pozrite si videopreview 4. etapy TdF 2019 s Lukášom Timkom
debata chyba
Viac na túto tému: #Tour de France #Peter Sagan #Julian Alaphilippe #Tour de France 2019
Flowers