Doplatil na taktizovanie. Bol to čudný špurt, vravel Sagan v cieli

23.03.2019 19:13
Sagan Miláno San Remo
Peter Sagan sa pred štartom 110. ročníka Miláno-San Remo povenoval aj fanúšikom. Autor: ,

Siedmykrát z deviatich prípadov dosiahol Peter Sagan na Miláno-San Remo zhodný čas ako víťaz. Výhry na slávnej klasike sa však ani túto sobotu nedočkal.

Pritom ešte 500 pred cieľom bol na prvej priečke. Následné taktizovanie sa však obrátilo proti nemu. V momente, keď si pozorne strážil väčšiu časť vedúcej skupiny na pravej strane, z tej ľavej sa vyrútil Matej Mohorič.

Na koleso Slovinca sa zavesili Julian Alaphilippe, Oliver Naesen, z druhej strany sa nalepil Michal Kwiatkowski a Sagan bol v pasci. Na útok rivalov už nedokázal zareagovať a napokon sa musel uspokojiť so štvrtou priečkou. Svoj premiérový titul na monumente oslavoval Alaphilippe.

Hoci šéf konkurenčného Quick-Stepu Patrick Lefevere bral jeho chorobu ako zastierací manéver, viróza bola skutočná a Sagan v sobotu ešte nebol v stopercentnej forme. Priznal to aj v cieli.

„Cítil som sa dobre. Síce nie tak dobre, ako v mojej zvyčajnej forme, ale bolo to lepšie ako po minulé týždne. Záver Miláno-San Remo dopadol tak, ako som očakával. Veľká skupina dorazila pod kopec Poggio a tam sa začali útoky. Vedel som, že musím byť na čele a ataky pokrývať,“ vravel pre tímový web Sagan a pokračoval:

„Potrhali sme pelotón a ten nás nedobehol ani po zjazde. Špurtovala tak malá skupina. Bol to čudný špurt, veľmi pomalý, záverečné útoky sa začali až veľmi neskoro. Súperi ma zavreli a keď som si našiel priestor, už bolo neskoro.“

Sagan priznal, že keď sa špurt rozbiehal, nechcel byť na prvej priečke: „Trochu som sa tam zasekol. Kontroloval som si Valverdeho na prvej strane, ale vyrútili sa spoza mňa z tej ľavej. Sezóna klasík sa však len začala, v ďalších pretekoch opäť pôjdem na maximum.“

Ďalšími podujatiami budú pre neho belgické klasiky E3 BinckBank Classic (29. marca) a Gent–Wevelgem (31. marca). Na druhej menovanej bude obhajovať vlaňajší triumf.

VIDEO: Najlepšie momenty z Miláno-San Remo 2019
#cyklistika #Peter Sagan #Miláno-San Remo 2019
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku