Sagan pred sezónou trénoval menej. Prezradil, na ktoré preteky šetrí formu

09.01.2019 20:44
Peter Sagan
Peter Sagan. Autor: ,

Peter Sagan zarezáva na opačnej strane zemegule. O pár dní tam tradične odštartuje novú sezónu - na pretekoch Tour Down Under.

„V Austrálii som od 4. januára a trénujem. Je tu oveľa priaznivejšie počasie ako u nás doma v Európe, takže som mohol najazdiť poriadnu porciu kilometrov,“ povedal v rozhovore pre cyklistický portál Cyclingnews.

Očakávania nemá. Preteky vníma ako prípravu na ďalší priebeh sezóny.

„Vôbec netuším, čo mám očakávať. Pôjdem deň za dňom, tak ako som to robil v minulosti a uvidím, čo sa stane,“ naznačil svoj plán.

Tvrdí, že v zime síce trénoval, ale menej intenzívne, ako zvyčajne.

„Predpokladám, že postupne sa budem zlepšovať. Plán je začať pomalšie a postupne napredovať. Sezóna je rok čo rok dlhšia a preto začnem uvoľnenejšie,“ vysvetlil.

Verejnosť bude od úvodu očakávať víťazstvá, Sagan však hamuje. Myslí si, že to nebude vôbec jednoduché.

„Čo sa týka šprintov – vyskúšam to, keď sa budem cíť dobre. Ale vyskúšam to aj keď sa budem cítiť zle. Predpokladám, že budem vpredu, ale neviem, či som v tejto chvíli pripravený vyhrávať. V zime som síce dosť trénoval, ale s menšou intenzitou, ako zvyčajne,“ zamyslel sa trojnásobný majster sveta.

Všetko však robí s jednoznačným cieľom. Uspieť na jarných klasikách. Tento rok by do svojho itinerára chcel zaradiť aj tú najstaršiu zo všetkých – Liege – Bastogne – Liege.

„Medzi pretekmi v Austrálii a v Argentíne je asi päťdňová prestávka. Dôležité bude, v akom stave budem po Paríž-Roubaix. Ak budem bez energie, nebude mať žiadny zmysel, aby som štartoval aj na Liege-Bastogne-Liege,“ dodal na záver.

Istá však je, že sa postaví na štart Miláno – San Remo, Okolo Flámska i Paríž-Roubaix. Práve na týchto pretekoch by mala jeho forma gradovať.

#Tour Down Under 2019 #Peter Sagan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk