Sagan o páde na Tour: Letel som sedem metrov do lesa, bol to šok

12.12.2018 10:00
France Cycling Tour de France Sagan
Peter Sagan po páde v 17. etape na Tour de France 2018. Autor: ,

Hoci sa počet jeho úspechov v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi znížil (14 výhier v roku 2016, 12 v 2017), neexistuje dôvod, aby bol Peter Sagan s uplynulou sezónou nespokojný.

V roku 2018 vyhral etapu na Tour Down Under, klasiku Gent-Wevelgem, etapu na Okolo Švajčiarka, spoločný šampionát SR a Česka v Plzni, tri etapy na Tour de France a rekordný šiesty zelený dres, ale najmä – slávny monument Paríž-Roubaix.

„Je vždy super, keď sa v úvode sezóny podarí vyhrať nejakú jarnú klasiku. Človek sa potom v ďalších pretekoch cíti uvoľnený,“ hodnotil začiatok sezóny Sagan pre RTVS.

Prípravu na prestížnu Tour de France absolvoval už tradične na podujatiach Okolo Kalifornie a Okolo Švajčiarska.

„V Kalifornii, kde sa mi predtým darilo, som nevyhral ani jednu etapu. Vo Švajčiarsku som jednu vyhral. Nebolo to ideálne. Ale na Tour de France to už bolo iné – dostal som sa do lepšej formy,“ pokračoval Sagan.

Peter
		Sagan zdoláva Arnauda Démara a
		Alexandra...
Pelotón
		prechádza okolo slnečnicového
		poľa...
+6Brit Chris Froome (SKY)
		v rozhovore s
		členmi...

Vo Francúzsku ovládol tri etapy a získal ďalší zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. Nechýbalo však veľa a Tour takmer nedokončil. V 17. etape počas technického zjazdu po páde preletel do priekopy a utrpel viaceré krvavé odreniny a zranenia.

„Padal som do lesa takých šesť-sedem metrov a dopadol rovno na skalu. Bol to šok, ale hneď som začal pozerať, že ako sa vyšplhám hore,“ opísal nepríjemný incident.

Následky pádu, ktoré pociťoval ešte niekoľko týždňov, poznačili jeho výkony na európskom šampionáte v Glasgowe i na španielskej Vuelte. Neuspel ani pri obhajobe dúhového dresu na MS v Innsbrucku, kde náročnú kopcovitú trať nedokončil.

Novým majstrom sveta sa stal Alejandro Valverde. Sagan titul španielskemu veteránovi doprial.

„Dosť dlho o ten titul bojoval a veľakrát mu tesne ušiel. Myslím, že vyhral ten správny pretekár a určite mu to prajem. Aspoň je po mne dobrý nástupca,“ uzavrel Sagan pre RTVS.

Peter
		Sagan vychádza z autobusu pred
		štartom...
Slovenskí
		fanúšikovia na štarte
		záverečných...
+26Fanúšikovia čakajú
		pred autobusom
		na...
#Tour de France #Peter Sagan #Bora-Hansgrohe
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk