Quick-Step našiel sponzora. Masa nepustí, Gaviria je otázny

09.10.2018 16:49
Fernando Gaviria, Peter Sagan, súboj
Fernando Gaviria v súboji s Petrom Saganom na Tour de France 2018. Autor: ,

Fanúšikovia belgického cyklistického tímu Quick-Step Floors si vydýchli. Šéf stajne Patrick Lefevere oznámil, že najúspešnejšie cyklozoskupenie uplynulých rokov konečne našlo hlavného sponzora.

„Vlčiu svorku“ zachránila firma Deceuninck, ktorá vyrába plastové okná a výplne z PVC. Tím sa od novej sezóny bude volať Deceuninck-QuickStep.

Teraz priaznivci Quick-Stepu s napätím očakávajú, či sa Lefeverovi podarí udržať v tíme Fernanda Gaviriu. Špurtérske eso z Kolumbie má podľa médií zamierené do tímu SAE Team Emirates. Hovorilo sa aj o odchode Španiela Enrica Masa, druhého z tohtoročnej Vuelty, ale to Lefevere dôrazne odmietol.

„Cyklista môže odísť z tímu, len vtedy, ak sa na tom dohodnú všetky tri strany – jazdec, starý tím a nový tím. Mas určite neodíde. V prípade Gaviriu to neviem zaručiť. Ide o chorobu, ktorá sa rozširuje v cyklistike podobne ako vo futbale – agenti začali rozhodovať o prestupoch, hoci na to nemajú právo,“ uviedol Lefevere v rozhovore pre Cycling News.

„SAE Team Emirates majú viac peňazí ako my. Avšak financie nie sú všetko. Zároveň platí, že nikoho nebudem v tíme držať na silu. Fernando má s nami platnú zmluvu a odíde len vtedy, keď to dovolím ja,“ dodal šéf Quick-Stepu.

Gaviria bude dostatok času rozmýšľať o svojej budúcnosti, keďže v utorok si na pretekoch Okolo Turecka pri páde zlomil kľúčnu kosť a sezóna sa pre neho skončila.

#cyklistika #Fernando Gaviria #Patrick Lefevere #Quick-Step Floors
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

139,99
Amore farebné ruže Grand

Amore farebné ruže Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk