Vlčia svorka požiera konkurenciu. A útočí na šéfov rekord

25.09.2018 10:26
Quick Step cyklistika
Jazdci tímu Quick-Step Floors oslavujú triumf v časovke tímov na MS v Innsbrucku. Autor: ,

Cyklisti z tímu Quick-Step Floors sú na nezastavenie. Počas celej sezóny valcujú konkurenciu a zbierajú jednu výhru za druhou. Darilo sa im aj na Okolo Slovenska a v úspešnom ťažení pokračujú aj na MS v Innsbrucku.

Prezývka Vlčia svorka sa všeobecne ujala. Jej pôvod pramení z agresívneho štýlu jazdenia, ktorý belgická stajňa vyznáva.

Tím podporovaný aj slovenským podnikateľom Jánom Miškovským má aktuálne na konte 69 tohtosezónnych výhier. Dlhoročný šéf Quick-Stepu Patrick Lefevere verí, že jeho zverenci prekonajú jeho osobný rekord.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

The clock is ticking ⏱ #Worlds #TTT #innsbruck2018 Photo: @gettysport

Príspevok, ktorý zdieľa Quick-Step Floors Cycling Team (@quickstep_team),

„71 je náš nový cieľ – to je môj osobný rekord s tímom Mapei-Quick Step z roku 2000,“ nechal sa počuť úspešný funkcionár.

Lefevere sa pohybuje v špičkovej cyklistike už takmer 20 rokov. Čuch na nové cyklistické talenty a schopnosť urobiť z jednotlivcov fungujúci celok mu môžu mladší kolegovia len závidieť.

Počas kariéry viedol hviezdy ako Paolo Bettini, Tom Boonen či Philippe Gilbert. Dominancia Quick-Stepu pod jeho vedením trvá od roku 2012. Uplynulých šesť sezón tím zakaždým zakončil rok s najvyšším počtom výhier.

V rečí čísiel to bolo takto: 2012 – 51 výhier (delené prvé miesto so Sky), 2013 – 54, 2014 – 61, 2015 – 54, 2016 – 54 a 2017 – 56.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Congrats, @nikiterpstra !Only rider to have won four gold medals at the World TTT Championships! Photo: @gettysport

Príspevok, ktorý zdieľa Quick-Step Floors Cycling Team (@quickstep_team),

Lefevere nezabudol pripomenúť jeden zásadný rozdiel:

„Rekordný počet triumfov sme vtedy dosiahli so 43 jazdcami. V tejto sezóne ich mám k dispozícii 28. A to je rozdiel. Aj preto mám z tejto sezóny obrovskú radosť.“

Na MS v Innsbrucku vyhral Quick-Step tímovú časovku a jeho členovia patria medzi favoritov aj v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom.

Ultra náročná trať, na ktorej bude obhajovať titul majstra sveta Peter Sagan, vyhovuje predovšetkým vrchárom. Z Quick-Stepu si brúsia zuby na dúhový dres najmä Francúz Julian Alaphilippe či Španiel Enric Mas.

Absolútny rekord v počte triumfov za sezónu drží americký Team Highroad. V roku 2008 dosiahol aj vďaka vtedy fenomenálnemu Markovi Cavendishovi 77 a o rok neskôr až 85 výhier.

#Quick-Step Floors #Patrick Lefevere
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet ružové kvety srdiečka

Sweet ružové kvety srdiečka

53,99
Amore červené ruže Hubert Grand

Amore červené ruže Hubert Grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk