Ullrich po zatknutí priznal závislosť od drog: Z lásky k deťom idem na terapiu

06.08.2018 11:30
Jan Ullrich
Jan Ullrich na snímke z roku 2015. Autor: ,

Bývalý nemecký cyklista Jan Ullrich po víkendovom zatknutí na Malorke priznal, že má problémy s užívaním drog.

Štyridsaťštyriročný víťaz Tour de France z roku 1997 oznámil, že je odhodlaný so závislosťou bojovať a chce nastúpiť na liečenie.

„Z lásky k deťom idem na terapiu. Rozchod sa Sarou a odlúčenie od detí, ktoré som od Veľkej noci nevidel a takmer s nimi ani nehovoril, ma veľa vzali. Preto som robil a bral veci, ktoré teraz ľutujem,“ povedal olympijský víťaz zo Sydney pre Bild.

Podľa Ullrichovho právneho zástupcu Wolfganga Hoppeho už má cyklista rezervované miesto na klinike v Nemecku. „Jan tam môže kedykoľvek nastúpiť. Všetci dúfame, že sa rýchlo zase postaví na nohy,“ uviedol.

Ullricha bol na Malorke zatkli za násilné vniknutie na cudzí pozemok a vyhrážanie a strávil noc vo väzbe. Podľa informácií španielskych médií bol napadnutým susedom Ullrichov krajan, herec a režisér Til Schweiger. Sudca v sobotu cyklistu vypočul a prepustil, udelil mu však zákaz priblíženia sa.

Pre Ullricha to nie je prvý konflikt so zákonom. Vlani vo Švajčiarsku dostal podmienečný trest na 21 mesiacov za nehodu v opitosti z roku 2014.

#Til Schweiger #Jan Ullrich #drogy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červená kocka "S" krémové ruže

Flower box červená kocka "S" krémové ruže

19,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk