Saganov súper mení dres. Bude pôsobiť mimo najvyššej úrovne

02.08.2018 14:46
André Greipel
André Greipel finišoval na prvom mieste. Autor: ,

Nemecký cyklista André Greipel bude v nasledujúcich dvoch sezónach nastupovať v drese francúzskeho prokontinentálneho tímu Fortuneo Samsic, ktorý nechýbal na uplynulom ročníku Tour de France.

Skúsený špurtér opúšťa svojho doterajšieho zamestnávateľa Lotto-Soudal po ôsmich rokoch spolupráce a po trinástich sezónach odchádza do tímu, ktorý pôsobí mimo najvyššie úrovne World Tour.

Tridsaťšesťročný rodák z Rostocku získal v priebehu aktuálnej sezóny šesť víťazstiev, ale na nedávnej Tour de France skončil najlepšie tretí a po dvanástich dňoch odstúpil. Informoval o tom oficiálny web zoskupenia z regiónu Bretónsko.

Súboj Petra Sagana (vľavo) a Andrého Greipela...
Súboj Petra Sagana (vľavo) a Andrého Greipela vyznel v prospech nemeckého cyklistu. Autor: SITA/AP, Peter Dejong

„Odkedy bicyklujem, chcem víťaziť a plniť nové výzvy. Musím sa teraz konfrontovať s niečim novým, pretože chcem pokračovať v progrese. Od nového tímu očakávam veľa. Nechám sa inšpirovať jeho mladým a slobodným duchom, no zároveň očakávam dôveru, pochopenie a tímovú súdržnosť. V nasledujúcej sezóne chcem ukázať sto percent zo svojich schopností, nielen po športovej, ale aj osobnostnej stránke. Veľmi sa teším na plnenie novej úlohy v novom prostredí,“ vyjadril sa pre webovú stránku tímu Fortuneo-Samsic Greipel, ktorý dosiahol počas bohatej kariéry 156 víťazstiev.

#André Greipel #Tour de France 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Rozeta

Rozeta

24,99
Flower box vintage srdce "L" červené ruže

Flower box vintage srdce "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk