Saganov súper mení dres. Bude pôsobiť mimo najvyššej úrovne

02.08.2018 14:46
André Greipel
André Greipel finišoval na prvom mieste. Autor: ,

Nemecký cyklista André Greipel bude v nasledujúcich dvoch sezónach nastupovať v drese francúzskeho prokontinentálneho tímu Fortuneo Samsic, ktorý nechýbal na uplynulom ročníku Tour de France.

Skúsený špurtér opúšťa svojho doterajšieho zamestnávateľa Lotto-Soudal po ôsmich rokoch spolupráce a po trinástich sezónach odchádza do tímu, ktorý pôsobí mimo najvyššie úrovne World Tour.

Tridsaťšesťročný rodák z Rostocku získal v priebehu aktuálnej sezóny šesť víťazstiev, ale na nedávnej Tour de France skončil najlepšie tretí a po dvanástich dňoch odstúpil. Informoval o tom oficiálny web zoskupenia z regiónu Bretónsko.

Súboj Petra Sagana (vľavo) a Andrého Greipela...
Súboj Petra Sagana (vľavo) a Andrého Greipela vyznel v prospech nemeckého cyklistu. Autor: SITA/AP, Peter Dejong

„Odkedy bicyklujem, chcem víťaziť a plniť nové výzvy. Musím sa teraz konfrontovať s niečim novým, pretože chcem pokračovať v progrese. Od nového tímu očakávam veľa. Nechám sa inšpirovať jeho mladým a slobodným duchom, no zároveň očakávam dôveru, pochopenie a tímovú súdržnosť. V nasledujúcej sezóne chcem ukázať sto percent zo svojich schopností, nielen po športovej, ale aj osobnostnej stránke. Veľmi sa teším na plnenie novej úlohy v novom prostredí,“ vyjadril sa pre webovú stránku tímu Fortuneo-Samsic Greipel, ktorý dosiahol počas bohatej kariéry 156 víťazstiev.

#André Greipel #Tour de France 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk