Etapa očami expertov: Finále ponúkne stúpanie na slávny Mur

12.07.2018 07:52
Tour de France 2018, etapy
Etapa číslo 6. Autor:

Dnes je na Tour de France na programe ďalšia klasikárska etapa. Ako sa bude dariť Petrovi Saganovi? Dosiahne ďalšie víťazstvo? Prečítajte si analýzu expertov.

Lukáš Timko, šéfredaktor portálu cycling-info.sk

Peter Sagan svojimi výkonmi na Tour opäť rozprúdil debatu, či práve teraz nemá najlepšiu formu v kariére. Pretekmi prechádza ako nôž maslom a v klasickej etape bol iba prvý alebo druhý.

Ak bolo pred týždňom mierne otázne, či bude mať na to, aby sa zapojil do bitky o triumf aj v šiestej etape na náročnom Mur-de-Bretagne, dnes už je zrejmé, že nie len sa zapojí, ale považovať ho môžeme za najväčšieho favorita.

Okrem perfektného výkonu, načasovania aj pozície mu včera priali aj okolnosti. Žiadny tím na neho nedokázal nič vymyslieť. Všetci sa ale z toho poučili a už veľmi dobre vedia, že ak chcú vyhrať, budú musieť Boru prekabátiť.

Určite teda budeme svedkami rôznych nástupov slabších aj silnejších súperov pri prvom prejazde slávnym kopcom, prípadne pred bonusovým bodom. Môže nastať situácia, že všetci konkurenti nechajú tempo pelotónu výlučne na Bore, a to ju pred záverom oslabí.

Na druhej strane, kvôli vyvarovaniu sa problémom budú dopredu tlačiť svojich ľudí aj celky s vrchármi, a to kolegom Petra Sagana pomôže.

Ak prídu favoriti pod cieľový kopec pokope, najväčšími súpermi Petra Sagana budú Alejandro Valverde s Julianom Alaphilippom, ktorí v posledných rokoch bok po boku bojujú o triumf na Valónskom šípe, ktorý ma veľmi podobný záver.

A opäť sa budú chcieť presadiť súperi z dnešného dňa ako Colbrelli, Van Avermaet, Gilbert či Martin. Čiernym koňom by mohol byť Jelle Vanendert. Triumf na tomto kopci z roku 2015 obhajuje Alexis Vuillermoz, ale v súčasnosti nemá potrebnú formu.

Peter Zánický, mládežnícky kouč a prvý tréner Petra Sagana

Môžme sa tešiť na finálové divadlo, o ktoré sa postará záverečné stúpanie na Mur de Bretagne. Stúpanie má len 2 km a 7-percentné stúpanie, ale pôjde sa dvakrát a aj predchádzajúci profil etapy – nebude úplná „placka“.

Všetci favorizujú na dojazd Sagana a tak Boru čaká neľahká úloha ustrážiť cez deň úniky – bude to hlavne na nich. Veľa tímov ešte nemá víťaznú etapu a tak na tímových poradách vo viacerých tímoch bude poriadne horúco.

Všetci vedia, že doviesť si Sagana pod stúpanie nebude najlepšie riešenie. Očakávam veľa atakov a taktické manévre tímov.

#Tour de France 2018 #Peter Zanický #Lukáš Timko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Sweet farebné alstromérie

Sweet farebné alstromérie

28,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk