Sagan finišoval ako tretí. V daždi ho pretlačili Colbrelli a Gaviria

, , 11.06.2018 17:32, aktualizované: 18:28
Sagan
Peter Sagan. Autor: ,

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval tretí v pondelkovej 3. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Šprintérska koncovka 182 km dlhej etapy so zvlneným profilom z Oberstammheimu do Gansingenu vyznela pre Taliana Sonnyho Colbrelliho z tímu Bahrain-Merida (4:39:51 h).

Druhý na mokrej ceste skončil Kolumbijčan Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) a tretí bol Sagan, ktorý mal rýchlosť na víťazstvo, ale chýbal mu manévrovací priestor.

Líder tímu Bora-Hangrohe sa nedokázal vtesnať do medzery medzi Colbrelliho a Gaviriu.

„Prekrásne je toto víťazstvo. Zdolal som skvelých súperov Sagana a Gaviriu, očakával som, že budú v záverečnom šprinte. Vďaka patrí aj môjmu tímu za podporu. Predviedol som dlhý, veľmi dlhý šprint a zafungovalo to rovnako ako na Paríž-Nice pred rokom,“ uviedol Sonny Colbrelli, ktorý si pripísal tretie víťazstvo v tomto roku a dvadsiate v profikariére na ceste.

„Dnes to boli opäť pekné preteky a znova sme do toho dali všetko. Všetci v tíme pracovali tvrdo na moju ochranu a na to, aby mi pripravili najlepšiu pozíciu pred špurtom. V záverečnom stúpaní som skúsil zaútočiť, ale dostal som sa späť do pelotónu. Ešte nie je koniec, zostáva nám šesť etáp, v ktorých to budeme skúšať,“ povedal P. Sagan pre oficiálnu stránku svojho tímu.

V úniku dňa sa ocitlo trio z prokontinen­tálnych tímov Fabien Grellier (Direct Energie), Calvin Watson (Aqua Blue Sport) a Filippo Zaccanti (Nippo-Vini Fantini), po 40 km mali už vyše štvorminútový náskok.

Jazdci vpredu sa dostali aj nad 5 minút pred pelotón, ale 50 km pred cieľom to boli už len 3 minúty. V druhej polovici etapy čakalo na cyklistov päť horských prémií tretej kategórie.

Približne 60 km pred koncom etapy cyklisti po prvý raz prešli cieľom a pred sebou mali dva okruhy v Gansingene a jeho okolí. Na čele pelotónu vtedy udávali tempo jazdci Bora-Hansgrohe a najmä Maciej Bodnar.

Tridsaťpäť kilometrov pred cieľom sa náskok utečencov zmenšil na 1:15 min, ale z pelotónu si odskočil dánsky cyklista Christopher Juul Jensen (Mitchelton-Scott), ktorý sa vydal sólovo stíhať trio v úniku. Na vrchole prémie Hagenfirsterstrasse bol prvý Grellier, štvrtý Jensen zaostával o 50 sekúnd. Na začiatku posledného okruhu necelých 30 km pred koncom už za asistencie dažďa bola vpredu len dvojica Grellier – Zaccanti.

Neskôr sa k nim pridal rýchly Jensen, ale 10 km pred cieľom už nemali k dispozícii ani 20 sekúnd. Čoskoro bolo po úniku a na poslednú vrchársku prémiu dňa, tretí prejazd Hagenfirsterstrasse (dĺžka 1,8 km, priemerný sklon 7,8%) 5 km pred cieľom, sa štverala veľká skupina spolu. Petrovi Saganovi sa 6 km pred cieľom nepozdávalo tempo a posunul sa na čelo.

Čoskoro mal náskok niekoľkých metrov, ale dostihli ho jazdci Sunwebu na čele s Michaelom Mathewsom. Potom sa odohralo niekoľko útokov, ale 1 km pred cieľom bola početná skupina opäť pohromade. Do záverečného šprintu sa dostalo trio Sonny Colbrelli, Fernando Gaviria a Peter Sagan, Slovák tentoraz nemal šťastie na to, aby rýchle nohy premenil na etapový triumf.

V utorok príde na rad 4. etapa z Gansingenu do Gstaadu (189 km) s vrchárskym záverom.

Okolo Švajčiarska 2018

3. etapa (Oberstammheim – Gansingen, 182 km): 1. Sonny Colbrelli (Tal.) Bahrain-Merida 4:39:51 h, 2. Fernando Gaviria (Kol.) Quick-Step Floors, 3. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe, 4. Michael Albasini (Švaj.) Mitchelton-Scott, 5. Magnus Cort Nielsen (Dán.) Astana, 6. Michael Matthews (Aus.) Sunweb – všetci rovnaký čas ako víťaz

Poradie po 3. etape: 1. Stefan Küng (Švaj.) BMC Racing 8:50:15 h, 2. Greg van Avermaet (Belg.) BMC Racing, 3. Richie Porte (Aus.) BMC Racing, 4. Tejay van Garderen (USA) BMC Racing – všetci +3 s, 5. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +16, 6. Michael Matthews (Aus.) Sunweb +23

Bodovacia súťaž: 1. Calvin Watson (Aus.) Aqua Blue Sport 19 bodov, 2. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe 18, 3. Fernando Gaviria (Kol.) Quick-Step Floors 16

#Peter Sagan #Okolo Švajčiarska 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla červené ruže

Perla červené ruže

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk