Legendárny Zabel hodnotí šprintérov: Sagan? On je niečo viac

13.05.2018 11:24
koláž Sagan
Šprintérske esá na Okolo Kalifornie: Sagan, Kittel, Gaviria, Cavendish. Autor: ,

Erika Zabela netreba fanúšikom cyklistiky obzvlášť predstavovať. Jeden z najlepších šprintérov všetkých čias zaznamenal počas kariéry viac ako 200 víťazstiev. Šesťkrát za sebou vyhral bodovaciu súťaž na Tour de France, trikrát na Vuelte.

Nemecká legenda pred štartom pretekov Okolo Kalifornie (13.-19. mája) porovnala kvality jazdcov, ktorí by mali na západe USA kraľovať v hromadných dojazdoch.

Portál VeloNews sa ho pýtal na Marka Cavendisha (Dimension Data), Marcela Kittela (Kaťuša-Alpecin), Fernanda Gaviriu (Quick-Step Floors) a Petra Sagana (Bora-Hansgrohe).

„Cavendish? Jeho najväčšou zbraňou je inštinkt. Má výborný zmysel nájsť si voľné miesto a v kľúčových momentoch využíva svoju aerodynamický postoj. Je ako malé delo. V poslednom čase ho však postihlo viacero pádov. Uvidíme, či sa dostane pred štartom do požadovanej formy,“ vravel Zabel.

Svojho krajana Kittela označil za jedného z najsilnejších jazdcov v pelotóne:

„Jeho sila je neuveriteľná. Ak ho dostanete do výhodnej pozície a na posledných 200–250 metroch je voľný, nemá súpera. Niekedy je však až príliš veľký džentlmen. Ako vlani na Tour de France – bol v lepšej forme ako ostatní šprintéri, v záveroch mohol rozhodnúť skôr.“

Gaviriu považuje za vychádzajúcu hviezdu. „Nepoznám ho až tak veľmi, jeho výkony sledujem len v televízii. Ako dvojnásobnému majstrovi sveta na dráhe sa mu na ceste darí vynikajúco. Uvidíme, či potrápi známe mená,“ pokračoval 47-ročný Nemec.

Peter Sagan je rekordér v počte kalifornských triumfov, na podujatí ich už vyhral 16.

„On nie je len šprintér, on je niečo viac. Je ako Eddy Merckx a Bernard Hinault v ich časoch, keď si povedali: ‚Takže dnes sa cítim na šprint a aj ho vyhrám.‘ Sagan je na ich úrovni. Je schopný začať špurtovať 300 metrov pred cieľom a potom aj tí najlepší šprintéri nestíhajú. Dokáže však vyhrávať aj iným spôsobom. Je univerzálny, ťažko ho klasifikovať,“ dodal Zabel.

#Peter Sagan #Okolo Kalifornie #Erik Zabel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Rozeta

Rozeta

49,99
Kytica Letana 9

Kytica Letana 9

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk