Sagan si vyskúšal kalifornský terén. Skončil piaty - pol hodinu za víťazom

07.05.2018 15:04
Peter Sagan
Peter Sagan. Autor: ,

Slovenský cyklista Peter Sagan sa v sobotu v Kalifornii postavil na štart pretekov Truckee Dirt Edition a v cieli ho v jeho vekovej kategórii do 29 rokov evidovali na 5. mieste.

Preteky sa z väčšej časti jazdili po nespevnených lesných či štrkových cestách v okolí kalifornského mestečka Truckee a tiež Lake Tahoe.

Sagan sa predstavil na najdlhšej z troch trás dlhej 68 míľ, čiže približne 109,4 km, a dosiahol výsledný čas 4:31:59 h. Víťazný Američan Jordan Fields sa ako jediný dostal pod 4 hodiny (3:58:27).

Vo vyše 600-člennej konkurencii pozostávajúcej z amatérov aj profesionálov rôznych cyklistických odvetví nechýbal druhý muž Vuelty 2008 Američan Levi Leipheimer či dvojnásobná bronzová medailistka z majstrovstiev sveta v cyklokrose Češka Kateřina Nash. Vzhľadom na povahu trate sa väčšina jazdcov vrátane Sagana predstavila na špeciálnych bicykloch pre cyklokros alebo štrkové povrchy.

„Mám rád Kaliforniu a môj čas strávený na týchto miestach je jeden z najkrajších v celej sezóne. Preto sa sem snažím vracať čo najčastejšie. Kalifornia ponúka nielen úžasné cesty a prírodné scenérie, ale aj milých a priateľských ľudí. Cítim sa tam ako doma. Aj preto som sa rozhodol, že tam zorganizujeme túto veľkú cyklistickú slávnosť,“ uviedol Peter Sagan ešte pred začiatkom pretekov. Informoval o tom web Truckee Sun.

Peter Sagan je tvárou seriálu pretekov Sagan Fondo ktorých prvý diel sa práve uskutočnil v Truckee. Prvé pokračovanie príde na rad 1.- 3. novembra rovnako v Kalifornii, ale už na klasickej ceste. O mieste konania sa zatiaľ nerozhodlo.

Trojnásobný a úradujúci majster sveta v pretekoch s hromadným štartom sa už o pár dní predstaví na obľúbených pretekoch WorldTour Amgen Tour of California (13.- 19. 5.). Pre Petra Sagana a jeho spolujazdcov z tímu Bora-Hansgrohe bolo inauguračné podujatie série Sagan Fondo aj vhodnou prípravou na preteky Okolo Kalifornie.

Sagan je na tomto podujatí nesmierne populárny a aj vďaka svojim 16 etapovým víťazstvám dostal od domácich prezývku „Kráľ Kalifornie“.

#Peter Sagan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 17

Kytica Zimona 17

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk