Sagan si vyskúšal kalifornský terén. Skončil piaty - pol hodinu za víťazom

07.05.2018 15:04
Peter Sagan
Peter Sagan. Autor: ,

Slovenský cyklista Peter Sagan sa v sobotu v Kalifornii postavil na štart pretekov Truckee Dirt Edition a v cieli ho v jeho vekovej kategórii do 29 rokov evidovali na 5. mieste.

Preteky sa z väčšej časti jazdili po nespevnených lesných či štrkových cestách v okolí kalifornského mestečka Truckee a tiež Lake Tahoe.

Sagan sa predstavil na najdlhšej z troch trás dlhej 68 míľ, čiže približne 109,4 km, a dosiahol výsledný čas 4:31:59 h. Víťazný Američan Jordan Fields sa ako jediný dostal pod 4 hodiny (3:58:27).

Vo vyše 600-člennej konkurencii pozostávajúcej z amatérov aj profesionálov rôznych cyklistických odvetví nechýbal druhý muž Vuelty 2008 Američan Levi Leipheimer či dvojnásobná bronzová medailistka z majstrovstiev sveta v cyklokrose Češka Kateřina Nash. Vzhľadom na povahu trate sa väčšina jazdcov vrátane Sagana predstavila na špeciálnych bicykloch pre cyklokros alebo štrkové povrchy.

„Mám rád Kaliforniu a môj čas strávený na týchto miestach je jeden z najkrajších v celej sezóne. Preto sa sem snažím vracať čo najčastejšie. Kalifornia ponúka nielen úžasné cesty a prírodné scenérie, ale aj milých a priateľských ľudí. Cítim sa tam ako doma. Aj preto som sa rozhodol, že tam zorganizujeme túto veľkú cyklistickú slávnosť,“ uviedol Peter Sagan ešte pred začiatkom pretekov. Informoval o tom web Truckee Sun.

Peter Sagan je tvárou seriálu pretekov Sagan Fondo ktorých prvý diel sa práve uskutočnil v Truckee. Prvé pokračovanie príde na rad 1.- 3. novembra rovnako v Kalifornii, ale už na klasickej ceste. O mieste konania sa zatiaľ nerozhodlo.

Trojnásobný a úradujúci majster sveta v pretekoch s hromadným štartom sa už o pár dní predstaví na obľúbených pretekoch WorldTour Amgen Tour of California (13.- 19. 5.). Pre Petra Sagana a jeho spolujazdcov z tímu Bora-Hansgrohe bolo inauguračné podujatie série Sagan Fondo aj vhodnou prípravou na preteky Okolo Kalifornie.

Sagan je na tomto podujatí nesmierne populárny a aj vďaka svojim 16 etapovým víťazstvám dostal od domácich prezývku „Kráľ Kalifornie“.

#Peter Sagan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
28,99
Kytica pre pána protea

Kytica pre pána protea

18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk