Druhú etapu Gira si v šprintérskom závere podmanil Viviani

, 05.05.2018 17:56
Elia Viviani
Elia Viviani oslavuje triumf v 2. etape pretekov Giro d'Italia. Autor: ,

Talian Elia Viviani z tímu Quick-Step Floors vyhral 2. etapu 101. ročníka cyklistických pretekov Giro d'Italia na území Izraela.

Na sobotňajšom rovinatom úseku medzi Haifou a Tel Avivom dlhom 167 km skončil po záverečnom špurte druhý jeho krajan Jakub Mareczko (Wilier Triestina Selle Italia).

Tretia priečka patrí Írovi Samovi Bennettovi (BORA-hansgrohe). Na čele priebežného poradia vystriedal minuloročného víťaza podujatia Toma Dumoulina z tímu Sunweb Austrálčan Rohan Dennis (BMC).

V nedeľu je na programe 3. etapa Beer Ševa – Eilat na 229 km. Podujatie po 3563 km vyvrcholí v nedeľu 27. mája kritériom na 115 km v uliciach Ríma. Na trase bude osem horských dojazdov vrátane štyroch v záverečnom týždni.

Chýbať nebude jedno z najstrmejších a najobávanejších stúpaní na európskych cestách Monte Zoncolán (cyklistická stena s pasážami so sklonom vyše 18%), kde bude cieľ 14. etapy, či tri náročné alpské etapy.

Vôbec prvý raz v histórii sa stalo, že Giro d'Italia odštartovali na izraelskom území a niektoré preteky prestížnej Grand Tour (Giro d'Italia, Tour de France, Vuelta) sa presunuli mimo Európy.

#Elia Viviani #Giro d´Italia 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

29,99
Orchidea zelená na vysoko

Orchidea zelená na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk