Kritika do vlastných radov. Sagan mal pred cieľom dostať väčšiu podporu

16.04.2018 10:44
Peter Sagan
Peter Sagan. Autor: ,

Slovenský cyklista Peter Sagan hrdinsky odolával jednému útoku za druhým na nedeľňajších pretekoch Amstel Gold Race, ale napokon kapituloval 2 kilometre pred cieľom.

Na únik Romana Kreuzigera a Michaela Valgrena (a neskôr aj Enrica Gasparotta) už nezareagoval. Aj tak predviedol v prvej z trojice prestížnych tzv. ardénskych klasík skvelý výkon s výsledným 4. miestom v cieli.

Až takmer do konca 263 km dlhých pretekov s 35 stúpaniami si odchovaný šprintér či klasikár Sagan ako seberovný meral sily s najlepšími vrchármi v pelotóne.

„Tím urobil veľa práce v prospech Sagana v prvej časti pretekov. Najmä my sme sa starali o sťahovanie pôvodne až 15-minútového náskoku jazdcov v úniku,“ uviedol športový riaditeľ Bora-Hansgrohe Jens Zemke na tímovom webe. Zároveň bol aj kritický k záveru pretekov z pohľadu spolujazdcov Sagana:

„V záverečných 40 km pretekov sme mu už nedali takú podporu, akú potreboval. V stíhacej skupine bol z nášho tímu sám a bolo väčšinou na ňom, aby zachytával nástupy. V poslednom momente to už nedokázal. Napriek tomu skončil na výbornom 4. mieste, ukázal silu. Boli to mimoriadne náročné preteky s vysokým tempom v závere.“

It was a tough @amstelgoldrace with a very strong pace since the start. The breakaway managed to build a very big gap and was brought in but that required a strong effort. In the final 20km there was a split and a selection in the group and I was right there in the front. I had good sensations but I think that last week's @parisroubaixcourse could still be felt in my legs. Nevertheless, I finished fourth and, in my view, the overall assessment of my Classics campaign is good. (Photos @bettiniphoto) Boli to veľmi ťažké preteky so silným tempom od začiatku. Jazdci v úniku si utvorili veľký náskok a ich stíhanie stálo veľa síl. V záverečných 20 kilometroch sa to premiešalo a rozdelilo, ja som stále zostal vpredu v dobrej pozícii. Cítil som sa dobre, ale myslím si, že Paríž - Roubaix v mojich nohách zanechalo stopy únavy. Nič sa nedeje, skončil som štvrtý a celkovo hodnotím sezónu jarných klasík ako dobrú.

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Sagan (@petosagan),

Trojnásobný a úradujúci majster sveta Sagan počas jarnej sezóny klasík takmer neustále útočil v pretekoch na víťazstvo. Na úvodnej marcovej klasike v Taliansku Strade Bianche (3.3.) skončil ôsmy, o čosi neskôr na monumente Miláno – San Remo (17.3.) finišoval šiesty. Nevyšla mu iba belgická jednorazovka E3 Harelbeke (23. 3.), kde bol „až“ dvadsiaty šiesty, ale už o dva dni neskôr po tretí raz v kariére vyhral podujatie Gent-Wevelgem (25.3.).

Na ďalšom monumentálnom vrchole Okolo Flámska (1.4.) ho klasifikovali na 6. mieste, hoci mal fazónu a najmä nohy na víťazstvo. O týždeň neskôr už vo veľkom štýle ovládol francúzsku Kráľovnú klasík – preteky Paríž-Roubaix a svoje jarné klasikárske predstavenie zakončil štvrtou priečkou na spomenutom holandskom podujatí Amstel Gold Race.

K výpočtu jarných súťažných aktivít Petra Sagana patrí aj úspešná účasť na etapových pretekoch Tireno-Adriatico v Taliansku, kde v troch etapách finišoval na druhom mieste a druhý skončil aj v celkovom hodnotení bodovacej súťaže.

„Bol som na tom dobre, ale zároveň som ešte cítil v nohách Paríž-Roubaix. Ak sa celkovo obzriem za klasikárskou jarou, bola z môjho pohľadu dobrá,“ skonštatoval Sagan po pretekoch Amstel Gold Race na webe bora-hansgrohe.com.

Peter Sagan sa najbližšie predstaví 13. – 19. mája na obľúbených etapových pretekoch Okolo Kalifornie v USA. Rekordne 16-krát sa tam už tešil z etapového a raz aj z celkového víťazstva.

Klasikárska jar 2018 v podaní Petra Sagana:
Strade Bianche (Tal.) – 8. miesto
Miláno – San Remo (Tal.) – 6. miesto
E3 Harelbeke (Belg.) – 26. miesto
Gent-Wevelgem (Belg.) – 1. miesto
Okolo Flámska (Belg.) – 6. miesto
Paríž-Roubaix (Fr.) – 1. miesto
Amstel Gold Race (Hol.) – 4. miesto

#Peter Sagan #Jens Zemke #Bora-Hansgrohe #Amstel Gold Race
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Jarona 3

Jarona 3

77,99
Amore červené ruže Johann Hubert XO

Amore červené ruže Johann Hubert XO

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk