Deň zúčtovania sa blíži. Froome sa čoskoro dozvie verdikt

03.02.2018 13:00
Froome
Chris Froome mal počas decembrového tréningu na Malorke dobrú náladu. Autor: ,

Štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome sa čoskoro dozvie verdikt v prípade svojho pozitívneho dopingového testu z vlaňajšej Vuelty. Tvrdí to rešpektovaný denník La Gazzetta dello Sport.

Taliani píšu, že spis už má Antidopingový tribunál Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktorému ho posunula jednotka LADS (Legal Anti-Doping Services by UCI).

Froome, držiteľ vlaňajšieho double za triumfy na Tour de France a španielskej Vuelte, neprešiel na španielskej Grand Tour dopingovou skúškou. Po 18. etape mal v tele 2000 nanogramov lieku proti astme na mililiter moču. Povolený limit salbutamolu prekročil dvojnásobne. Tvrdí, že zvýšené množstvo lieku neužil zámerne s cieľom zlepšiť svoj športový výkon.

Vzhľadom na špecifickú pozíciu salbutamolu v zozname zakázaných látok UCI ešte Frooma nesuspendovala. Môže to urobiť len jeho tím Sky, ale ten sa od vypuknutia kauzy odmieta k prípadu vyjadriť. Britský tím sa zodpovedne pripravuje na novú sezónu, Froome a spol. počas štyroch týždňov sústredenia v Juhoafrickej republike najazdili takmer 5000 kilometrov.

Periodikum Corriere della Sera začiatkom týždňa prinieslo informáciu, že Froome údajne akceptoval prehru s antidopingovými komisármi UCI a je ochotný priznať sa k vine výmenou za miernejší trest.

Denník píše, že ak Froome ustúpi, spätne dostane dištanc na šesť až deväť mesiacov. Po jeho odpykaní stihne štartovať na Giro d'Italia (4.-27. mája) i Tour de France (7.-29. júla), čo sú jeho vrcholy v prvej polovici sezóny 2018.

Froome na twitteri označil tvrdenie talianskych médií za výmysel. „Čítal som, čo napísal Corriere della Sera – je to celé nepravda.“

Prizná šampión pochybenie a odpyká si kratší dištanc alebo bude trvať na svojej nevine, kde mu v prípade negatívneho verdiktu hrozí až dvojročný zákaz? Odpoveď už bude možno čoskoro známa.

#UCI #Sky #salbutamol #Chris Froome
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla farebný amarylis

Perla farebný amarylis

32,99
Lady červené ruže a hypericum

Lady červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk