Reakcia Dvorščíka na znovuzvolenie Privaru: Definitívne odchádzam

21.01.2018 17:52, aktualizované: 20:23
Milan Dvorščík
Milan Dvorščík. Bývalý reprezentant je jediný medzinárodný rozhodca UCI zo Slovenska. Autor:

Delegáti konferencie Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) zvolili v nedeľu v Banskej Bystrici za prezidenta zväzu opäť Petra Privaru.

Vo verejnej voľbe získal nadpolovičnú väčšinu hlasov v prvom kole. Z celkového počtu 90 hlasov to bolo 77. Druhý skončil Rastislav Zoller s jedenástimi hlasmi, tretí Tomáš Legnavský s dvoma hlasmi.

Pôvodne kandidovalo na tento post šesť ľudí, traja sa však počas priebehu konferencie vzdali a podporili jednotlivých protikandidátov. Po zverejnení výsledku Peter Privara vyhlásil:

„Chcem poďakovať delegátom za dôveru. Pevne verím, že turbulencie sa vo vnútri nášho zväzu upokoja a budeme pracovať v pozitívnej atmosfére. Problémy chceme riešiť vecne a nie cez médiá a sociálne siete. Verím, že cyklistika na Slovensku bude napredovať. Netvrdím, že som neurobil v poslednom období nejaké chyby, ale kto pracuje, tak ich aj robí. Všetci delegáti a kluby majú ku mne dvere otvorené.“

Privara sa stal staronovým prezidentom Slovenského zväzu cyklistiky na ďalších päť rokov. Svoju prezentáciu neviedol v konfrontačnej rovine, pochválil sa doterajšími výsledkami s dôrazom na finančnú stabilizáciu zväzu.

„Schválili sme najvyšší rozpočet na tento rok. Podarilo sa nám z 300.000 eur prejsť až na jeden milión 800.000 eur. Cyklistika na Slovensku sa finančne stabilizovala. Disponujeme kvalitným materiálom, máme nové reprezentačné oblečenie, vozidlá, atď. Patríme už medzi väčšie športové zväzy. Celé naše hnutie nielen vďaka Petrovi Saganovi stúpa. Sme už najpopulárnejším športom v krajine. Máme pätnásť centier talentovanej mládeže. Cyklistika pritiahla nielen mladých ľudí, ale celú populáciu na Slovensku k bicyklu, čo je úžasné a na tom musíme stavať,“ povedal po voľbe Privara, ktorý netají ambície postaviť Národné cyklistické centrum s cestným, cyklokrosovým a MTB okruhom, profesionálnou BMX dráhou a krytým dreveným oválom.

Delegáti konferencie si zvolili v Banskej Bystrici aj nového kontrolóra SZC. Stal sa ním Ladislav Dobrovolný, ktorý získal nadpolovičnú väčšinu 71 hlasov taktiež už v prvom kole. Pre prítomné médiá po zvolení povedal:

„Bol som v kontrolnej funkcii v rámci komisie Slovenského zväzu cyklistiky viac než desať rokov ako člen. Posledný rok bol turbulentný, čo sa týka vzťahov. Tým, že som sa stal novým kontrolórom, tak mojou prioritou bude tento stav upokojiť. Chcem splniť všetko, čo si vyžaduje nový zákon o športe. Chcem nastaviť dobrý a kvalitný plán práce, organizačnú štruktúru tak, aby sme mohli čerpať štátne prostriedky bez akýchkoľvek pochybení.“

Na snímke prezident Slovenského zväzu...
Na snímke prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara počas valného zhromaždenia a konferencie Slovenského zväzu cyklistiky v Banskej Bystrici. Autor: TASR/AP, Branislav Račko

Doterajší kontrolór Milan Dvorščík sa vzdal funkcie koncom roka 2017. Na ďalšie volené pozície na nedeľnej konferencii SZC v Banskej Bystrici nekandidoval. Za prezidenta SZC navrhol Rastislava Zollera, ktorý získal jedenásť hlasov. Dvorščík sa teda rozhodol, že sa zo slovenskej cyklistiky stiahne s týmto odôvodnením:

„Beriem to ako prehru v mojom živote. V športe to tak chodí. Zo slovenskej cyklistiky odchádzam. Neviem si totiž predstaviť ďalšiu spoluprácu s členmi výkonného výboru a ani s prezidentom SZC. Presvedčil síce väčšinu delegátov, že robil veci správne, ale ja to vidím opačne. Privara nedokázal nájsť riešenie v sporoch tak, aby boli všetky strany spokojné. Riešil to z pozície moci. Vždy chcel byť iba víťazom za každú cenu a nehľadel na ostatných. Poukázal som na niektoré veci, najmä na to, že kontrolnej komisii nebolo umožnené nahliadnuť do niektorých dokumentov, napríklad Slovenského zväzu cyklistiky s.r.o. To je neospravedlniteľný dôvod. Poberiem sa teda iným smerom.“

Dvorščíkovými podnetmi sa v súčasnosti zaoberá hlavná kontrolórka športu, ministerstvo školstva a Inšpektorát práce.

#Slovenský zväz cyklistiky #Peter Privara #Milan Dvořščík
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla ružový amarylis

Perla ružový amarylis

49,99
Kytica Letana 9

Kytica Letana 9

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk