Divákom sľubuje vtipné príbehy i zaujímavosti. Z Contadora bude komentátor

11.01.2018 20:28
Alberto Contador
Alberto Contador. Autor: ,

Dvojnásobný víťaz Tour de France Alberto Contador zostane aj po minuloročnom ukončení kariéry vo svete cyklistiky. Tridsaťpäťročný Španiel bude komentovať preteky pre televíznu stanicu Eurosport.

„Som z toho nadšený, pretože cyklistiku milujem, je to moja vášeň. Užíval som si nielen súťaženie, ale aj sledovanie pretekov. Táto príležitosť ma motivuje k tomu, aby som ďalej zostal s cyklistickými pretekmi v tesnom kontakte,“ uviedol Contador, ktorý sa rozlúčil s úspešnou kariérou v septembri na Vuelte.

„Dúfam, že divákom dokážem priniesť niečo zo svojej skúsenosti pretekára a podeliť sa o humorné príbehy i zaujímavosti,“ povedal bývalý jazdec s prezývkou „El Pistolero“.

Contador je jedným zo šiestich jazdcov, ktorí vyhrali všetky tri veľké trojtýždňové preteky. Navyše sa mu to podarilo len v priebehu 15 mesiacov, keď v roku 2007 zvíťazil na Tour de France a nasledujúci rok na Gire d'Italia a na Vuelte.

Z Tour a Gira má dva triumfy a z Vuelty tri. O víťazstvá z Tour 2010 a Gira 2011 prišiel pre pozitívny dopingový test na clenbuterol, za ktorý dostal vo februári roku 2012 spätne dvojročný dištanc.

#Alberto Contador
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

49,99
Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Flower box čierna kocka "L" žlté ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk