Majster časoviek sa chystá na Giro. Vyzve šampióna z Tour?

22.12.2017 08:54
Tom Dumoulin
Tom Dumoulin. Autor: ,

Holandský cyklista Tom Dumoulin bude v sezóne 2018 obhajovať víťazstvo na májových pretekoch Grand Tour Giro d'Italia. Informuje o tom holandský denník De Telegraaf a tiež zdroje špecializovaného portálu Cyclingnews.

Dvadsaťsedemročný rodák z Maastrichtu na prezentácii trasy 29. novembra pôvodne vyhlásil, že sa rozhodne až v novom roku na predstavení tímu Sunweb v Berlíne. Podľa novinára De Telegraafu Raymonda Kerckhoffsa, ktorý citoval zdroje z Talianska, sa organizátor Gira RCS Sport údajne už dohodol so Sunwebom aj priamo s Dumoulinom.

„Pôjdem kdekoľvek, kde budem mať najväčšiu šancu na víťazstvo. Každá trať v Taliansku ma pokúša, milujem túto krajinu, takže je veľmi ťažké odmietnuť Giro. Trasa je pekná, je to dobrý mix všetkého, ale perfektne mi nesedí. Radšej by som bol za viac časovkových kilometrov, ale viem pochopiť organizátorov. Chcú mať napínavé preteky, v ktorých môže vyhrať hocikto,“ povedal Dumoulin koncom novembra v Miláne.

Dumoulin je najčerstvejším spomedzi favoritov, ktorý prisľúbil účasť na budúcoročnom Gire. Do Talianska sa chystajú aj Esteban Chaves, Simon Yates, Miguel Ángel López či Christopher Froome, ktorý momentálne rieši problémy s dopingom. Dumoulin, ktorý si v utorok prevzal cenu pre holandského športovca roka, triumfoval na tohtoročnom Giro pred Nairom Quintanom a Vincenzom Nibalim. Bolo to pre neho premiérové prvenstvo na podujatí Grand Tour.

#Christopher Froome #Giro d´Italia 2018 #Tom Dumoulin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
18,99
Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

39,99
Smútočná kytica biele chryzantémy

Smútočná kytica biele chryzantémy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk