Taliansky supertalent sa teší do Bory a vraví: Sagan nemá konkurenciu

20.10.2017 14:20
Formolo
Davide Formolo bude od novej sezóny jazdiť za stajňu Bora-Hansgrohe. Autor: ,

Nemecký tím Bora-Hansgrohe sa chce definitívne zaradiť medzi cyklistickú elitu v rámci UCI World Tour a pred budúcou sezónou sa opäť posilnil. Ambiciózna stajňa, ktorá pre ročník 2017 získala hviezdne trio Peter Sagan, Rafal Majka, Leopold König, nakupovala vo veľkom aj tento rok.

Okrem Daniela Ossa a Petera Kennaugha Boru posilní aj Davide Formolo. Taliansky supertalent uplynulé štyri sezóny pôsobil v tíme Cannondale-Drapac.

Dvadsaťštyriročný rodák z mestečka Negrar bude mať ambície najmä v pretekoch Grand Tour, počítajú s ním aj na ardenské klasiky. Formolo vlani skončil na deviatom mieste na Vuelte, na konte má aj víťaznú etapu z Gira d'Italia 2015. Na tohtoročnom Gire obsadil v celkovej klasifikácii desiatu priečku.

„Je to talentovaný cyklista, v Taliansku ho považujú za druhého Ivana Bassa. Hoci je stále mladý, dosiahol už niekoľko impozantných výsledkov. Chceme mu pomôcť urobiť ďalší krok v kariére,“ uviedol tímový manažér Bory Ralph Denk.

Formolo sa naposledy predstaví v drese Cannondalu-Drapac na tohtotýždňových pretekoch v Japonsku. A mysľou sa už pomaly pripravuje na pôsobenie v novom tíme.

„Verím, že Bora-Hansgrohe bude pre mňa ideálnym pôsobiskom. Chcel a musel som vyskúšať niečo nové. Chcem posúvať svoje limity a verím, že v novom tíme to dokážem,“ vravel Formolo.

K novému angažmán mu podľa neho pomohli kvalitné výkony na Liège-Bastogne-Liège a Giro d'Italia 2017.

„Zvolil som si Boru a verím, že to bola dobrá voľba. Je to mladý tím, ale má dlhodobé ciele. Peter Sagan je veľké, veľké meno. Je to najlepší jazdec súčasnosti. Ale Bora nie je iba o ňom. Majú Rafala Majku, Lea Königa, podpísali Peta Kennaugha, Daniela Ossa a napokon aj mňa,“ pokračoval jazdec s prezývkou Skala, ktorý v Cannondale v roku 2014 pôsobil aj s Petrom Saganom.

Formola potešila správa, že Cannondale sa vyhol plánovanému bankrotu a bude pokračovať v profipelotóne minimálne v ďalšej sezóne.

„Samozrejme, mám už nový tím, ale keď hrozilo, že Cannondale by zbankrotoval, bolo mi z toho smutno. Pre niektorých jazdcov by bolo zložité si nájsť nové pôsobisko v tak krátkom čase a preto so rád, že sa našiel nový sponzor a stajňa pokračuje,“ vravel.

Druhá polovica sezóny bola pre neho náročná, potýkal sa so zraneniami a chorobami. „Urobil som chybu. Po pretekoch Critérium du Dauphiné som si doprial pauzu a to som nemal robiť. Vrátil som sa do tréningového procesu, ale začali ma prenasledovať choroby. Po každom tréningu som mal teploty. Dlho som nevedel čo mi je. A to ovplyvnilo zvyšok sezóny.“

S Cannondaleom sa chce rozlúčiť na víťaznej vlne. „Verím, že v Japonsku urobíme dobré výsledky. Budeme pracovať pre Rigoberta Urána, chceme ho potiahnuť k celkovému triumfu,“ dodal Formolo.

#UCI WorldTour #Peter Sagan #Davide Formolo #Bora-Hansgrohe
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

Elite ružové tulipány, ruže, hyacinty

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk