V Turecku žiaril Saganov kolega. Špurtoval ako majster sveta

Talian Diego Ulissi (UAE Team Emirates) sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Turecka, ktoré boli predposledným podujatím prestížneho seriálu WorldTour v roku 2017. Ulissi celkovo triumfoval s náskokom 12 sekúnd pred Dánom Jesperom Hansenom (Astana) a 24 sekúnd pred Talianom Faustom Masnadom (Androni-Sidermec-Botecchia).

16.10.2017 09:37
Bennett Bora Foto: ,
Sam Bennett (vľavo) vyhral na Okolo Turecka štyri etapy.

„Prišiel som do Turecka so zámerom pokúsiť sa o celkový triumf. Bola to náročná výzva, ktorú som zvládol aj vďaka tomu, že moji kolegovia z tímu boli celý týždeň bezchybní v mojej podpore. Ďakujem všetkým za to, že som mohol ukončiť sezónu najlepším možným spôsobom,“ uviedol Diego Ulissi na webe CyclingNews.

Záverečnú 6. etapu so štartom aj cieľom v Istanbule (143,7 km) ovládol Belgičan Edward Theuns (Trek-Segafredo) pred Talianom Matteom Pelucchim (Bora-Hansgrohe) a ďalším talianskym cyklistom Francescom Gavazzim (Androni-Sidermec-Botecchia).

Kráľom šprintérov v Turecku sa stal Ír Sam Bennett z tímu Bora-Hansgrohe, ktorý vyhral štyri etapové koncovky. Aj tak mu to nestačilo na triumf v bodovacej súťaži, kde nazbieral o 8 bodov viac Belgičan Theuns. Slováci na pretekoch Okolo Turecka nesúťažili.

Okolo Turecka 2017

6. etapa (Istanbul – Istanbul, 143,7 km): 1. Edward Theuns (Belg.) Trek-Segafredo 3:24:32 h, 2. Matteo Pelucchi (Tal.) Bora-Hansgrohe, 3. Francesco Gavazzi (Tal.) Abdroni-Sidermec-Botecchia – obaja rovnaký čas ako víťaz.

Konečné poradie /po 6. etape/: 1. Diego Ulissi (Tal.) UAE Team Emirates 26:32:13 h, 2. Jesper Hansen (Dán.) Astana +12 s, 3. Fausto Masnada (Tal.) Androni-Sidermec-Botecchia +24, 4. Daniel Martínez (Kol.) Willier Triestina – Selle Italia +29, 5. Ildar Arslanov (Rus.) GazpromRusvelo +30, 6. Yonder Godoy (Kol.) Willier Triestina – Selle Italia +30.

Viac na túto tému: #Sam Bennett #Bora-Hansgrohe #UCI WorldTour #Okolo Turecka