Dostane Sagan odmenu za zlato? Organizátorom MS hrozí bankrot

30.09.2017 09:24
Peter Sagan, Alexander Kristoff, Michael Matthews
Trojnásobný zlatý medailista z MS Peter Sagan (v strede), strieborný Alexander Kristoff (vľavo) a bronzový Michael Matthews. Autor: ,

I keď si nedávny šampionát v cestnej cyklistike v Bergene vyslúžil prevažne pozitívne ohlasy, pre organizátorov skončil finančnou katastrofou. Ako uviedli nórske médiá, národný cyklistický zväz momentálne balansuje na hranici bankrotu a bude musieť požiadať o pomoc vládu.

Podľa denníka Bergens Tidende má norská federácia na účte približne 156 miliónov nórskych korún (16 550 400 eur), ale konečný účet za šampionát sa vyšplhal na 220 miliónov (23 369 500 eur).

Za prekročenie pôvodného rozpočtu môžu rôzne faktory, napríklad nižší príjem od sponzorov, malý záujem o balíčky pre platiacich návštevníkov či zhoršený kurz nórskej koruny voči euru.

Organizátorom vydarenej športovej akcie sa rozhodli pomôcť cyklistickí fanúšikovia, ktorí spustili tzv. crowdfundingovú kampaň.

Zatiaľ sa vyzbieralo 3,5 milióna nórskych korún, a aj keď ich iniciatíva s najväčšou pravdepodobnosťou nebude sama o sebe na vymazanie dlhu stačiť, organizátorov MS potešila.

„Je to neuveriteľný príbeh. Dokazuje to, že si diváci užili skvelé chvíle a šampionát pre ľudí v Bergene veľa znamenal,“ uviedol šéf organizačného výboru MS Helge Stormoen.

#Peter Sagan #MS v cyklistike #Bergen 2017
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Kytica Lotos by Ivana Štanclová

Kytica Lotos by Ivana Štanclová

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk