Poľská hviezda o Saganovi: Budem šťastný, ak si to v Bergene rozdáme o víťazstvo

14.09.2017 11:57
Michal Kwiatkowski
Michal Kwiatkowski v dúhovom drese na Tour de France 2015. Autor: ,

V cyklistickom pelotóne nie je veľa jazdcov, ktorí by túžili po stretnutí v záverečnom šprinte so slovenským fenoménom Petrom Saganom. Existujú však aj výnimky.

Poliak Michal Kwiatkowski pre web CyclingNews pred začiatkom svetového šampionátu v nórskom Bergene (17. – 24. septembra) vyhlásil: „Peter určite nebude chýbať v záverečnom šprinte – obhajoba titulu je pre neho túto sezónu pravdepodobne najväčšia motivácia. Budem šťastný, ak sa stretneme v súboji o víťazstvo, pretože to bude dôkaz, že preteky boli náročné a šprintéri sa tam nedostali. Dúfajme, že sa to bude takto vyvíjať a bude v mojich silách súperiť so Saganom a nie Alexandrom Kristoffom a Johnom Degenkolbom – rýchlymi chalanmi.“

Dvadsaťsedemročný Kwiatkowski a rovnako starý Sagan sa v priamej súťažnej konfrontácii stretávajú od juniorských rokov. V sezóne 2014 Kwiatkowski zdolal Sagana na talianskej jarnej ouvertúre sezóny Strade Bianche v strmom stúpaní na Piazza del Campo, o dva roky neskôr ho zasa prevýšil v šprintérskom dojazde na belgickej klasike E3 Harelbeke.

Zrejme najtesnejší triumf dosiahol Poliak nad Slovákom na tohtoročnom prvom monumente sezóny Miláno – San Remo, keď vo finiši na Via Roma zvíťazil iba o pár centimetrov.

„Nie je tajomstvo, že som niekoľkokrát zdolal Sagana. Áno, z týchto víťazstiev som čerpal sebavedomie. Na druhej strane, on zvíťazil viackrát v pretekoch, keď som ja nedokázal konkurovať,“ skonštatoval Kwiatkowski.

Kwiatkowski je majster sveta z roku 2014, Sagan zasa z rokov 2015 a 2016. Ich možný súboj o medailu v pretekoch s hromadným štartom v Bergene (24. 9.) by teda nebol veľkým prekvapením. Poliak by rád zakončil najúspešnejšiu sezónu v kariére (triumfy na Miláno – San Remo, Strade Bianche a Clasica San Sebastián) ďalším veľkým úspechom.

„Všetky tie víťazné skúsenosti, ktoré mám, mi pomáhajú pri dosahovaní ďalších cieľov. Vždy keď sa na konci pretekov dostanem dopredu, uvažujem o víťazstve,“ dodal Kwiatkowski, ktorý v lete podpísal zmluvu s tímom Sky na ďalšie tri roky.

Ak by Peter Sagan v Bergene získal tretíkrát titul majstra sveta v pretekoch s hromadným štartom, stal by sa historicky prvým cyklistom, ktorému by sa to podarilo v neprerušenej sérii. Tri tituly dosiaľ majú na konte iba belgické legendy Eddy Merckx a Rik van Steenbergen, Talian Alfredo Binda a Španiel Óscar Freire.

#Peter Sagan #Michal Kwiatkowski
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk