Opäť bude jazdiť so Saganom. Bora angažovala taliansky supertalent Formola

, 10.08.2017 12:41
Bora-Hansgrohe
Jazdci tímu Bora-Hansgrohe pred štartom 11. etapy na 104. ročníku Tour de France. Autor: ,

Do cyklistického tímu Bora-Hansgrohe, kde pôsobia štyria Slováci Peter a Juraj Saganovci, Michael Kolář a Erik Baška, pribudol nový jazdec. Nemecké družstvo získalo pre sezóny 2018 a 2019 Davideho Formola z Cannondalu-Drapac.

Dvadsaťštyriročný rodák z mestečka Negrar bude mať ambície najmä v pretekoch Grand Tour, počítajú s ním aj na ardenské klasiky. Formolo vlani skončil na deviatom mieste na Vuelte, na konte má aj víťaznú etapu z Gira d'Italia 2015. Na tohtoročnom Gire obsadil v celkovej klasifikácii desiatu priečku.

„Je to talentovaný cyklista, v Taliansku ho považujú za druhého Ivana Bassa. Hoci je stále mladý, dosiahol už niekoľko impozantných výsledkov. Chceme mu pomôcť urobiť ďalší krok v kariére,“ uviedol tímový manažér Ralph Denk.

„Nebolo ľahké rozhodnutie opustiť starý tím, mám z neho niekoľko skvelých zážitkov, veľa sme spolu dosiahli. Je pozoruhodné, ako rýchlo Bora-Hansgrohe napreduje ako tím World Tour a to mi imponuje. Som nadšený z novej výzvy,“ povedal Formolo, ktorého prezývajú Skala. V roku 2014 bol spolujazdcom Petra Sagana v tíme Cannondale.

Bora-Hansgrohe si do budúcnosti poistilo aj kvarteto súčasných jazdcov. V tíme zostávajú írsky šprintér Sam Bennett a Nemci Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten a Rüdiger Selig. Bora nedávno oznámila príchod dvoch nových posíl Daniela Ossa a Petera Kennaugha.

#Peter Sagan #Davide Formolo #Bora-Hansgrohe
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
52,46
Passion Ruža Red

Passion Ruža Red

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk