Dostala prednosť pred Saganom a spol. Rodím, vysvetľovala šoférka

, 04.08.2017 08:00

Diváci v uliciach Knurówa nedočkavo čakali pelotón cyklistov, miesto nich sa koridorom pre účastníkom pretekov Okolo Poľska rútil renault s policajtom za volantom a dvoma pasažierkami. Dôvod bláznivého i nebezpečného momentu? Jedna zo žien totiž začala rodiť.

Ako informovala televízia TVN 24, k policajtom na križovatke dvoch ulíc, ktorí strážili trasu pretekov, dorazil renault s dvoma ženami. „Musím do nemocnice, práve rodím,“ vysvetľovala šoférka.

„Nebolo to ľahké, ale okamžite som sa rozhodol, že ideme,“ povedal pre TVN 24 policajt Piotr Wawrzyniak, hoci jeho primárnou úlohou bolo strážiť, aby žiadne auto nevošlo na trať pretekov, obzvlášť, keď pelotón mal prísť každú chvíľu.

Šoférka do toho ešte znervóznela, nedokázala si zapnúť bezpečnostný pás a zhasol jej motor. „Poprosil som ženu, aby si presadla na zadné sedadlo, a vysielačkou som požiadal kolegov, aby umožnili prejazd auta, ktoré som riadil,“ pokračoval Wawrzyniak a dodal:

„Bál som sa, že na trať sa v tom momente dostanú pretekári. A tiež som mal obavy, že mi pasažierka porodí v aute a že to nezvládnem. Každopádne, v rovnakej situácii by som opäť urobil to isté.“

Cez Knurów išiel pelotón Okolo Poľska v utorkovej štvrtej etape, ktorú vyhral Austrálčan Caleb Ewan. Peter Sagan skončil tretí.

#Peter Sagan #Okolo Poľska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
35,99
Irigo Smútočný veniec Oranžovohnedý

Irigo Smútočný veniec Oranžovohnedý

19,99
Moss wall white dark green

Moss wall white dark green

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk