Okolo Poľska - to je boj o sekundy. Sagan ho už raz zvládol

02.08.2017 08:38
Peter Sagan
Peter Sagan. Autor: ,

Kratšie etapové preteky bývajú v celkovom hodnotení záležitosťou niekoľkých sekúnd a to by mohla byť šanca aj pre slovenského cyklistu Petra Sagana.

Dvojnásobný a úradujúci majster sveta je aj po štvrtej etape lídrom 74. ročníka Okolo Poľska, dokonca zvýšil náskok pred Belgičanom Dylanom Teunsom na 10 sekúnd. Celkový rozdiel mohol byť aj vyšší, ale v šprintérskej koncovke 238 km dlhej etapy v Zabrze ho zdolali Austrálčan Caleb Ewan a Holanďan Danny van Poppel.

„Som rád, že túto etapu mám za sebou. Bola totiž veľmi dlhá a jazdilo sa vo veľkom teple. Bola to síce iba rovina, ale v závere som bol uťahaný. Horúce počasie výrazne ovplyvnilo etapu. Ubránili sme však žltý dres a to sa ráta. Uvidíme, čo prinesie ďalšie priebeh,“ skonštatoval Peter Sagan aj na webe Cyclingnews.

Dvadsaťsedemročný Žilinčan žijúci v Monaku už má jednu pozitívnu, resp. víťaznú skúsenosť s pretekmi Okolo Poľska. V roku 2011, keď ešte len rozbiehal svoju unikátnu kariéru, to bola tiež do poslednej etapy bitka so sekundami a napokon sa slovenský cyklista, vtedy ešte 21-ročný mladík vo farbách tímu Liquigas-Cannondale, tešil z celkového triumfu. Vďaka druhej priečke v záverečnej etape a získanej časovej bonifikácii zdolal Íra Daniela Martina o 5 sekúnd a Taliana Marca Marcata o 7 sekúnd.

Po šiestich rokoch by sa mohla situácia vyvinúť podobne. Sagan je dostatočne dobrý univerzál na to, aby zvládol záver pretekov v poľských kopcoch.

„Sagan má pred sebou záverečné tri etapy síce s prevahou kopcov, ale napríklad stredajší dojazd v Rzeszówe v zvlnenom teréne by mu mohol vyhovovať. Mohol by sa tam zbaviť niektorých šprintérov v boji o celkový triumf. Etapa meria iba 130 km a bude to oveľa viac otvorený boj ako na rovine. Vo štvrtok potom príde na rad finiš v Zakopanom, odkiaľ má Sagan víťaznú skúsenosť z roku 2011 a položil tam základ svojmu celkovému triumfu,“ napísal portál Cyclingnews.

Štart 5. etapy na Okolo Poľska je naplánovaný v stredu na 13.40 h, v cieli by mali byť najlepší po 16.40 h.

#Peter Sagan #Okolo Poľska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
35,99
Irigo Smútočný veniec Oranžovohnedý

Irigo Smútočný veniec Oranžovohnedý

19,99
Moss wall white dark green

Moss wall white dark green

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk