Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie, kombinácia - 5.
Adam Žampa Zjazdové lyžovanie, slalom - 24.
Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie, slalom - 35.
Biatlonová štafeta 4x6 ženy - 5.
Barbara Kantorová Zjazdové lyžovanie, kombinácia - 18.
Matej Falat Zjazdové lyžovanie, slalom - nedokončil

Cavendish: Myslel som, že vykrvácam. Rozhodnutie vylúčiť Sagana bolo odvážne

05.07.2017 13:58
Mark Cavendish
Mark Cavendish po 4. etape na Tour de France 2017. Autor: ,

Britský cyklista Mark Cavendish priznal, že bezprostredne po kontakte so Slovákom Petrom Saganom a páde tesne pred cieľom utorkovej štvrtej etapy na pretekoch Tour de France myslel pre silno krvácajúci prst pravej ruky na najhoršie.

„Na zemi bola kaluž krvi. Pomyslel som si, že na mieste vykrvácam. Moji tímoví kolegovia však boli nablízku a pomohli mi vstať,“ vyhlásil člen zoskupenia Dimension Data pred štartom stredajšej piatej etapy.

Do ďalšieho priebehu nezasiahne Cavendish ani Sagan – Brit má zlomenú pravú lopatku a musel odstúpiť, slovenského úradujúceho a dvojnásobného svetového šampióna z podujatia vylúčili. „Chce to veľa odvahy, diskvalifikovať z Tour de France majstra sveta,“ doplnil Cavendish a na margo rozhodcov dodal: „Je to jedna z najskúsenejších jury, aké som za tie roky na Tour videl.“

Následne sa 32-ročný rýchlik opäť vrátil k inkriminovanému nešťastnému okamihu: „Peter povedal, že lakťom sa len usiloval udržať rovnováhu, to je dobré vedieť. Povedal, že nevedel, že ja sa približujem. Lakeť ma zmiatol. S Petrom sme o tom hovorili. Či už to bolo úmyselné alebo nie, nevyzeralo to dobre.“ Cavendish vzápätí poprel, že by sa snažil prejsť medzerou, ktorou sa prejsť nedalo:

„Viem, kam sa zmestím.“ Britský jazdec vyzdvihol Saganovu bezprostrednú reakciu. „Od Petra bolo chvályhodné, že sa hneď prišiel ospravedlniť k nášmu autobusu. Ukazuje to náš vzťah, to, aký Peter je. Vážim si to viac než čokoľvek iné. Je smutné, že obaja sme mimo Tour. Hovorili sme spolu, sme v pohode,“ uzavrel Cavendish.

Riaditeľ pretekov Thierry Gouvenou sa postavil za rozhodnutie jury. „V konečnom dôsledku nie sú žiadne poľahčujúce okolnosti. Myslím si, že urobili správne rozhodnutie. Každý sa počas úvodného týždňa sťažuje na kolízie. Prišli sme do momentu, keď sa jazdci musia rešpektovať,“ vyhlásil Gouvenou.

#Tour de France 2017 #Peter Sagan #Mark Cavendish
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk