V Trnave oslavoval Rus Savickij. Okolo Slovenska ovládol Tratnik

Víťazom 60.+1. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa stal Slovinec Jan Tratnik z tímu CCC Sprandi Polkowice.

11.06.2017 14:04
Jan Tratnik Foto: ,
Jan Tratnik.

Záverečná 4. etapa so štartom aj cieľom v Trnave (152,5 km) sa stala korisťou Rusa Ivana Savického z tímu Gazprom-RusVelo. V hromadnom špurte Savickij zdolal Slovinca Roka Korošeca (Amplatz-BMC) a Taliana Mattea Malucelliho (Androni-Sidermec).

Spomedzi Slovákov si v trnavskej etape najlepšie počínal Marek Čanecký (Amplatz-BMC), ktorý skončil dvadsiatydruhý Patrik Tybor (Dukla Banská Bystrica) obsadil 31. priečku.

Cyklisti na záver aktuálneho ročníka Okolo Slovenska absolvovali etapu bez vrchárskych prémii v okolí Trnavy s piatimi prejazdmi cieľového priestoru.

Ešte 30 km pred koncom bola na čele pätica Samir Jabrajlov (Azer.), Andrij Vasiľuk (Ukr.), Pasztor (Maď.), Henrik Hamm a Florian Bissinger (obaja Nem.) s náskokom 50 sekúnd pred pelotónom. V posledných 10 km to ešte vpredu skúšal sám Jabrajlov, ale napokon na Trojičnom námestí v Trnave finišoval celý „balík“ pokope s triumfálnym záverom pre 25-ročného Rusa Savického.

V 60.+ 1. ročníku pretekov Okolo Slovenska, po prvý raz zaradených do vyššej kategórie UCI 2.1, bolo v hre 738 bodov do rebríčka UCI a tiež finančné odmeny v sume 30 455 eur. Celkový víťaz získal prémiu 3000 eur, víťaz každej etapy si odniesol 1300 eur.

4. etapa (Trnava – Trnava, 152,5 km):
1. Ivan Savickij (Rus.) Gazprom RusVelo 3:24:42 h, 2. Rok Korošec (Slovin.) Amplatz-BMC, 3. Matteo Malucelli (Tal.) Androni – Sidermec,..22­. Marek Čanecký Amplatz-BMC, 31. Patrik Tybor (obaja SR) Dukla Banská Bystrica – všetci rovnaký čas ako víťaz

Konečné poradie**
*: 1. Jan Tratnik 18:13:29 h, 2. Mattia Cattaneo (Tal.) Androni-Sidermec +32 s, 3. Piotr Brožyna (Poľ.) CCC Sprandi Polkowice +36, 4. Mikhel Räim (Izr.) Israel Cycling Academy +37, 5. Tomáš Bucháček (ČR) Elko-Author Cycling Team +37, 6. Krists Neilands (Lot.) Israel Cycling Academy +37, 7. Patrik Tybor, Dukla Banská Bystrica +38,…20. Marek Čanecký (obaja SR) Amplatz-BMC +50.

Viac na túto tému: #Okolo Slovenska 2017 #Jan Tratnik