Taragel v scratchi sedemnásty. Zlato do Poľska

Filip Taragel obsadil sedemnáste miesto v disciplíne scratch na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v Hongkongu.

13.04.2017 16:20
Filip Taragel Foto:
Filip Taragel.

Pre 24-ročného bratislavského rodáka to bola premiéra na svetovom šampionáte, bol vôbec prvým Slovákom s účasťou v elitnej mužskej kategórii po ôsmich rokoch. Jeho predchodcom bol v roku 2009 súčasný predseda komisie SZC pre dráhovú cyklistiku Jozef Žabka.

Scratch, čiže hladké preteky na 60 kôl, resp. 15 km, sa stali korisťou Poliaka Adriana Tekliňského. Striebro si vybojoval Nemec Lucas Liss a bronz Brit Chrostopher Latham. V cieli evidovali 23 pretekárov a priemernú rýchlosť 51,393 km/h. Ešte pred Taragelom sa predstavila v scratchi Alžbeta Pavlendová, skončila dvanásta. Skúsená účastníčka vrcholných podujatí Pavlendová sa predstaví ešte v piatok v omniu a v nedeľu v bodovacích pretekoch.

Zo štvrtkových dosiaľ skončených finálových disciplín Malajzijčan Mohd Azizulhasni Awang ovládol keirin a po dvoch strieborných a dvoch bronzových medailách sa konečne dočkal zlata. V stíhacích pretekoch družstiev mužov na 4000 m triumfovalo austrálske kvarteto Sam Welsford, Cameron Meyer, Alexander Porter a Nicholas Yarrouris. Rovnakú súťaž žien vyhrali Američanky Kelly Catlinová, Chloe Dygertová, Kimberly Geistová, Jennifer Valentová.

V Hongkongu je to už 114. edícia majstrovstiev sveta v dráhovej cyklistike, druhú na ázijskom kontinente po japonskom Maebaši 1990. Rozdelia 20 kompletov medailí, na programe bude 10 ženských a 10 mužských finálových disciplín. Po prvý raz v histórii sa ženy predstavia v madisone. Prihlášky si celkovo podalo 370 cyklistov zo 42 krajín, 220 mužov a 150 žien.

Scratch: 1. Adrian Tekliňski (Poľ.), 2. Lucas Liss (Nem.), 3. Christopher Latham (V. Brit.), 4. Wim Stroetinga (Hol.), 5. Gael Suter (Švaj.), 6. Morgan Kneisky (Fr.),…17. Filip Taragel (SR) Keirin (6 kôl): 1. Mohd Azizulhasni Awang (Malaj.), 2. Fabian Hernando Puerta Zapata (Kol.) +0,382 s, 3. Tomáš Babek (ČR) +0,417, 4. Matthew Glaetzer (Aus.) +0,473, 5. Pavel Kelemen (ČR) +0,590, 6. Marc Jurczyk (Nem.) +0,663

Viac na túto tému: #dráhová cyklistika #Filip Taragel