Petacchi vraj našiel v pelotóne nového Sagana. Je nim Kolumbijčan Gavria

08.02.2017 18:52
Fernando Gaviria
Fernando Gaviria. Autor: ,

Bývalý vynikajúci cyklistický šprintérsky špecialista Alessandro Petacchi označil 22-ročného kolumbijského jazdca Fernanda Gaviriu za nového Petra Sagana.

Víťaz monumentálnej klasiky Miláno-San Remo zo sezóny 2005 Petacchi možno bude robiť Gaviriovi akéhosi poradcu, aby mu pomohol dosiahnuť rovnaký úspech. Cyklista tímu Quick-Step Floors Gaviria si od 43-ročného Taliana prenajal apartmán v mestečku Lido di Camaiore, nasťahuje sa tam po budúcotýždňovom podujatí Okolo Algarve.

„Fernando sa chce usadiť v Taliansku. Som blízky kamarát s jeho kolegom z Quick-Stepu Fabiom Sabatinim, spýtal sa ma, či mám voľné miesto. Tiež som hovoril s Gaviriovým agentom Giovannim Lombardim, na všetkom sme sa dohodli pomerne rýchlo. Gaviria je podľa mňa nový Peter Sagan – je to fenomén. Skutočne sa mi páči jeho prirodzený talent, spôsob, akým sa pohybuje v pelotóne,“ povedal Petacchi v rozhovore pre taliansky denník La Gazzetta dello Sport.

Rodák z La Ceje Gaviria bol vlani pri svojej premiére blízko k triumfu na Miláno-San Remo, ale v záverečnom špurte spadol, keď zavadil o zadné koleso Grega van Avermaeta. Petacchi je presvedčený, že by to mladému Kolumbijčanovi mohlo vyjsť tento rok.

„Som si istý, že bude patriť medzi favoritov. Je o rok starší, má väčšie sebavedomie a podporu silného tímu. Zatiaľ sa ma nepýtal, ale poteší ma, ak mu budem môcť poradiť. Miláno-San Remo poznám sprava-zľava. Viem, kde treba byť v pelotóne v špecifických momentoch pretekov a šetriť sily na finále. Zatiaľ mu to ide veľmi dobre, takže nie som ani presvedčený, či vôbec potrebuje moje rady,“ dodal Petacchi, ktorý počas svojej kariéry dosiahol 121 víťazstiev. Štyridsaťosemkrát vyhral etapu na Grand Tour (6× Tour de France, 22× Giro d'Italia, 20× Vuelta a Espaňa). Na všetkých troch podujatiach sa stal víťazom bodovacej súťaže.

#Peter Sagan #Fernando Gaviria #Alessandro Petacchi
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Srdce gerbera color

Srdce gerbera color

29,99
Kytica pre dievčatko

Kytica pre dievčatko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk