Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Adam Žampa Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom
Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom
Biatlonová štafeta 12:15 4x6 ženy
Soňa Moravčíková Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Barbara Kantorová Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Matej Falat Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom

Sagan: Zmeňme svet, lebo to môže zle dopadnúť. A nemusí tu byť ani šport

28.09.2015 12:44
Peter Sagan
Prvým gratulantom v cieli bola priateľka Katarína Smolková. Autor: ,

Peter Sagan nezaujal v nedeľu v americkom Richmonde len skvelým výkonom, po ktorom oslavoval titul majstra sveta v kategórii elite v cestnej cyklistike, ale aj prejavom po pretekoch.

Slovenský jazdec sa vyjadril k aktuálnej situácii s migrantmi v Európe. Počas tohto roka začali tisíce ľudí utekať pred vojnou a biedou z Blízkeho východu, Afriky a Ázie cez balkánske krajiny do západnej Európy a na hraniciach či v jednotlivých dotknutých štátoch vládne značné napätie.

„Neveril som, že mám nárok vyhrať. Na MS som išiel skôr s tým, že uvidíme. Po Tour de France som sa pripravil tak, ako som mal, pomohli mi aj psychická pohoda, uvoľnenosť. Mali sme to dobre zorganizované, veľa motivácie som nazbieral aj z toho, čo sa deje v Európe a vo svete. Viacerí môžu zmeniť veľa vecí, je to oveľa dôležitejšie ako majstrovstvá sveta. Ak sa niečo nestane, môže to s nami dopadnúť zle, nemusí tu byť šport ani jeho hrdinovia. Toto je najdôležitejšie. Hovoril som to aj priateľke Katke, že ak získam dúhový dres, toto chcem povedať do sveta. Musíme niečo zmeniť,“ povedal Peter Sagan.

Peter Sagan (v
		strede) so zlatou
		medailou.
Peter Sagan v cieli
		pretekov na MS v
		Richmonde.
+9Obrovská radosť v
		cieli.

Dvadsaťpäťročný jazdec tímu Tinkoff-Saxo dosiahol životný úspech v kariére po tom, ako ušiel svojim súperom na predposlednom stúpaní na Dvadsiatu tretiu ulicu tri kilometre pred cieľom. Pri triumfálnej sólojazde do cieľa ho vítalo nespočetné množstvo domácich priaznivcov. V USA má Sagan solídnu fanúšikovskú základňu, ktorú si získal dlhoročným pôsobením na pretekoch Okolo Kalifornie.

„V závere som nemal dopredu vymyslené, čo urobím. Prvý kopec po kockách som dokázal prejsť na piatej alebo šiestej pozícii a pred druhým som si vravel, že to vyskúšam a uvidím, čo sa stane. Keď som zostal vpredu sám, vravel som si, že musím ísť až do cieľa, lebo by som nemal silu na druhý atak alebo šprint. A ak by niekto zostal so mnou, asi by mi nestriedal. Vyšlo to úplne super, stále tomu nemôžem uveriť. V posledných týždňoch som veľa obetoval príprave na majstrovstvá sveta,“ dodal prvý slovenský cyklistický svetový šampión, ktorý po príchode do cieľa hodil do davu svoju prilbu aj okuliare.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk