Petra Vlhová Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Adam Žampa Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom
Andreas Žampa Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom
Biatlonová štafeta 12:15 4x6 ženy
Soňa Moravčíková Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Barbara Kantorová Zjazdové lyžovanie, 3:30 - alpská kombinácia
Matej Falat Zjazdové lyžovanie, 2:00 - slalom

Tiňkov má smelý plán. Giro vraj vyhrá Majka, Tour a Vueltu zasa Contador

14.09.2015 14:08
Alberto Contador
Alberto Contador. Autor: ,

Majiteľ cyklistického tímu Tinkoff-Saxo Oleg Tiňkov chce v budúcej sezóne triumfovať na všetkých troch pretekoch Grand Tour.

Extravagantný Rus predostrel plány v pondelok na svojom profile na sociálnej sieti twitter. Líder rusko-dánskeho zoskupenia Alberto Contador by sa mal pokúsiť o víťazstvá na Tour de France a Vuelte, kým Rafal Majka sa bude snažiť o prvenstvo na Giro d'Italia. „Oukej, tu je náš skromný plán pre rok 2016. Giro vyhráme s Rafalom Majkom a Tour s Vueltou s Albertom Contadorom,“ napísal Tiňkov.

Kolega Petra Sagana v Tinkoff-Saxo Contador vyhral Vueltu doteraz trikrát, naposledy vlani. Najslávnejšie preteky na svete Tour de France ovládol dva razy (2007, 2009). V tejto sezóne sa 32-ročný Španiel pokúsil o double Giro – Tour, čo sa naposledy podarilo Marcovi Pantanimu v roku 1998. Na Gire síce presvedčivo triumfoval, ale na francúzskych cestách mu chýbali sily a napokon skončil piaty.

„Prvotným cieľom je víťazstvo na Tour de France. Som jazdcom, ktorý preferuje boje počas celého roka. Chcem sa presadzovať na pretekoch už od začiatku sezóny, ale najviac sa sústredím na Tour. Jedinú vec, čo viem garantovať, je, že sa pripravujem na sto percent,“ povedal Contador v interview pre server cyclingnews.com.

Dvadsaťšesťročný Poliak Majka sa prvýkrát predstavil na podujatí Grand Tour v roku 2013, na Giro d'Italia obsadil siedmu priečku. O rok neskôr bol v celkovej klasifikácii o jednu pozíciu vyššie. Zatiaľ najlepší výsledok dosiahol nedávno, keď na Vuelte skončil tretí.

#Oleg Tinkov #Tinkoff-Saxo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk