Celkový triumf Quintanu, Sagan vyhral bodovaciu súťaž

Kolumbijčan Nairo Quintana z tímu Movistar sa stal celkovým víťazom 50. ročníka cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico.

17.03.2015 16:55 , aktualizované: 18:11
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan.

Quintana si aj po záverečnej 7. etape, ktorou bola krátka časovka na 10 km v San Benedette del Tronto udržal potrebný náskok pred Holanďanom Baukem Mollemom (Trek Factory Racing), hoci ten ho znížil na 18 sekúnd. Tretí skončil ďalší kolumbijský cyklista Rigoberto Urán (+31). Quintanov pôvodne najväčší súper v boji o modrý dres Španiel Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), ktorý na Tirrene obhajoval titul z vlaňajška, skončil v celkovej klasifikácii piaty.

Víťazom časovky sa stal švajčiarsky špecialista Fabian Cancellara (Trek Factory Racing), ktorý dosiahol čas 11:23 min. Druhý bol s odstupom 4 sekúnd Talian Adriano Malori a tretí Bielorus Vasil Kirijenka (+9). „Som rád, že mám vo vrecku ďalšie víťazstvo. Už sa však pozerám na väčšiu výzvu najbližšieho víkendu,“ cituje Cancellaru portál Cyclingnews, ktorý zrejme myslel na blížiace sa preteky Miláno – San Remo.

Slovák Peter Sagan (Tinkoff Saxo) sa na pretekoch Tirreno-Adriatico stal rovnako ako vlani víťazom bodovacej súťaže a svoj solídny výkon vyšperkoval víťazstvom v pondelkovej 6. etape. Sagan v záverečnej časovke zaostal o takmer tri minúty za víťazným Cancellarom. Jazdu proti chronometru vypustil a skončil na poslednom 138. mieste výsledkovej klasifikácie. Celkovo obsadil 50. priečku s časovým mankom 22:45 min za víťazným Qiuntanom. Medzi mladými jazdcami obsadil Sagan konečnú 7. priečku.

Výsledky – cyklistické preteky Tirreno – Adriatico:
7. etapa (San Benedetto Del Tronto – San Benedetto Del Tronto, 10 km): 1. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Factory Racing 11:23 min, 2. Adriano Malori (Tal.) Movistar +4, 3. Vasil Kirijenka (Biel.) Team Sky +9, 4. Jonathan Castroviejo (Šp.) Movistar +12, 5. Maciej Bodnar (Poľ.) Tinkoff-Saxo +16, 6. Michael Hepburn (Aus.) Orica GreenEdge +16

Konečné poradie po 7. etape: 1. Nairo Quintana (Kol.) Movistar 25:11:16 h, 2. Bauke Mollema (Hol.) Trek Factory +18 s, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx – Quick-Step +31, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +35, 5. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +39.

Bodovacia súťaž: 1. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo 32 bodov, 2. Jens Debusschere (Belg.) Lotto Soudal 20, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx – Quick-Step 19.

Viac na túto tému: #Peter Sagan #Nairo Quintana