Sagan je už takmer osem mesiacov bez víťazstva

Slovenský cyklista Peter Sagan podáva pravidelne výborné výkony, bojuje o úspechy, ale na víťazstvo už čaká takmer osem mesiacov.

20.02.2015 12:49
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan.

Počas 237 dní sa viackrát priblížil k triumfu, ale na cieľovej páske bol neskôr ako jeho súperi. Na výhru čaká už 237 dní, naposledy sa tešil v rámci slovenského šampionátu v júni v Slavkove pri Brne.

Od posledného víťazstva sa dostal osemnásťkrát do najlepšej päťky výsledkovej listiny. Na Tour de France bol počas prvých siedmich dní vždy v Top5, ale ani raz nevyhral. Na Vuelte bol druhý, tretí či štvrtý a nepodarilo sa mu uspieť ani na majstrovstvách sve­ta.

Sagan si mal napraviť chuť počas pretekov v Katare a Ománe, ale pribrzdili ho zdravotné komplikácie. V pelotóne v Ázii zatiaľ vládne Nór Alexander Kristoff, ktorý má štyri triumfy. Sagan už vlani v porovnaní s minulosťou išiel s víťazstvami dole. V roku 2014 sa tešil sedemkrát, kým v rokoch predtým 22-krát (2013), 16-krát (2012), päťnásťkrát (2011) a päťkrát (2010).

Majiteľ tímu Tinkoff-Saxo Oleg Tiňkov očakáva od slovenskej medzisezónnej posily svojho cyklistického tímu Petra Sagana triumfy na dvoch – troch veľkých klasikách, nechce však dostávať Žilinčana pod tlak. „Ak neuspeje, budem sklamaný, ale nezahluším ho,“ predznamenal Tiňkov v rozhovore pre AS a špecifikoval, ktoré prvenstvá by mu urobili najväčšiu radosť: „Podujatie Miláno – San Remo, ktoré zvyknú označovať ako Classicissima, a Okolo Flámska. Azda najvyššie staviam ‚Flámsko‘, ktoré fanúšikovia vyzdvihujú pre mačacie hlavy, rôznorodý povrch a celkovú náročnosť.“

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan