Wiggins ukončil kraľovanie Martina

Brit Bradley Wiggins ukončil trojročné kraľovanie Nemca Tonyho Martina v časovke mužov-elite na majstrovstvách sveta v cyklistike.

24.09.2014 16:44
Bradley Wiggins Foto: ,
Bradley Wiggins.

V španielskej Ponferrade zdolal olympijský víťaz v tejto disciplíne z Londýna 2012 najväčšieho favorita na 47,1 km trati o 26,23 s a vybojoval si prvý dúhový dres majstra sveta. Doteraz bol Wiggins na svetových šampionátoch dvakrát strieborný.

Wiggins dosiahol čas 56:25,52 min. Predviedol výborný výkon, od začiatku figuroval v popredí. Na prvom medzičase síce ešte zaostával za Martinom o 4,14 sekundy, ale potom už na trati dominoval a neustále zvyšoval svoj náskok.

Martin striebrom skompletizoval medailovú zbierku z časovky na MS, po Ponferrade má na svojom konte 3 zlaté, 1 striebornú a 2 bronzové medaily. Bronz získal Holanďan Tom Dumoulin, ktorého Wiggins zdolal o 40,64 sekundy. Na štarte bolo 64 cyklistov z 39 krajín. Slovensko nemalo zastúpenie.

Viac na túto tému: #Bradley Wiggins #Tony Martin