Pozrite si: Sagan si v Japonsku vyskúšal sumo a zažil zemetrasenie

Slovenský cyklista Peter Sagan zakončil sezónu 2013 druhým miestom na exhibičnom kritériu v japonskej Saitame.

26.10.2013 13:14
peter sagan Foto: ,
Peter Sagan.

Dvadsaťtriročného Žilinčana zdolal len víťaz Tour de France Christopher Froome, tretí finišoval úradujúci majster sveta Rui Costa. Juraj Sagan obsadil 24. miesto.

V závere kritéria na 2,7 km dlhom okruhu v Saitame zostali vpredu tri najväčšie hviezdy. Froome mal na sebe žltý dres víťaza Tour de France, Sagan zelený najlepšieho muža bodovacej súťaže a Costa dúhový majstra sveta. Slovák a Portugalčan sa sústredili na šprintérsky súboj a trocha taktizovali, čo využil Froome a kilometer pred cieľom nastúpil. Jeho súperi už nestihli zareagovať a dohnať stratu. Do cieľa prišli s odstupom 7 sekúnd.

Kritérium v Saitame sa išlo na dvadsať kôl. V uliciach mesta sa tlačilo podľa odhadov 200-tisíc divákov. Cyklistom pripravili organizátori bohatý sprievodný program, v rámci ktorého si najväčšie hviezdy vyskúšali aj národný japonský šport sumo.

Sagan si vyskúšal sumo

V noci pred pretekmi cítili aj otrasy zemetrasenia. Peter Sagan sa predstavil v Saitame aj v bodovacích pretekoch, v ktorých bol štvrtý. Juraj Sagan v inej bodovačke obsadil 20. pozíciu.

Výsledky – kritérium v Saitame (54 km):
1. Christopher Froome (V. Brit.) Sky 1:17:10 h, 2. Peter Sagan (SR) Cannondale, 3. Rui Costa (Portug.) obaja +7 s, 4. Tom Veelers (Hol.) Argos-Shimano, 5. Kazušige Nakadžima, 6. Jasuharu Nakadžima (obaja Jap.), … 24. Juraj Sagan (SR) Cannondale všetci +12

Viac na túto tému: #Peter Sagan