Valach riskoval, aby bol Saganovi po ruke

30.09.2013 08:43
MS v cyklistike
Ilustračná snímka. Autor: ,

Podľa trénera slovenskej reprezentácie v cyklistike Jána Valacha nemôže byť nikto sklamaný zo šiesteho miesta Petra Sagana na majstrovstvách sveta vo Florencii.

Žilinčan opäť potvrdil príslušnosť k svetovej špičke, v nedeľu sa od neho v Toskánsku trocha odklonilo aj športové šťastie.

„Majstrovstvá sveta sú vždy ťažké preteky, nebývajú rozhodnuté do posledného kola. Španieli prišli v silnej zostave, mali všetko dobre rozohrané, a prehrali majstrovstvá sveta na posledných dvesto metroch. Viacero krajín odchádza z tohto šampionátu smutných a nešťastných,“ uviedol Ján Valach.

Slováci nastúpili na štart šampionátu v šesťčlennom zložení. Do cieľa prišiel iba Peter Sagan. Po pádoch odstúpili Peter a Martin Velitsovci i Juraj Sagan, technické problémy mal Patrik Tybor a veľkú stratu na najlepších nabral Matej Jurčo. Celá slovenská taktika bola šitá na Petra Sagana. „Záver v Petrovom podaní bol dôsledkom začiatku pretekov na okruhoch. Chalani boli vpredu pri sebe, postupne spadli štyria. V každom kole sa padalo, Peter musel doháňať stratu. V závere zrýchlili štyria ľudia, urobili si náskok. Na tejto technickej trati to bolo potom už mimoriadne náročné dobehnúť,“ tvrdí Ján Valach, ktorý sledoval priebeh pretekov v televízii v mechanickom vozidle.

Počas jazdenia niekoľkokrát zariskoval. Keďže mal nevýhodné číslo 26, v kolóne musel byť až na tejto pozícii. V prvom okruhu preto nestíhal pomôcť lídrovi slovenského tímu, ktorý mal technické problémy s prehadzovačom. Blízko bolo depo, kde Saganovi vymenili celý bicykel. Valach mal len sprostredkované informácie, keďže v nedeľu sa nemohli používať vysielačky ako na iných pretekoch. Rádiokomunikačné zariadenia by uľahčili komunikáciu medzi jazdcami a manažérmi v autách. „Pri zjazde v prvom kole som sa pristavil pri Jurajovi Saganovi a Martinovi Velitsovi a povedali mi, nech letím dopredu, že mal problém Peter. Kým dôjdem s číslom 26 za pelotón, je už dosť neskoro. Potom som sa snažil pred zjazdmi skočiť na tretiu či piatu pozíciu v kolóne, aby som bol vpredu v prípade nejakého problému. Uvidíme, čo na to povedia rozhodcovia,“ doplnil Ján Valach.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Peter Sagan #MS #florencia #Valach
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku