Sagan pocestuje na Tour s vizitkou majstra Slovenska

Peter Sagan v nedeľu obhájil titul majstra SR v cyklistických pretekoch s hromadným štartom a na štart Tour de France sa v sobotu 29. júna na Korzike opäť postaví v drese slovenského šampióna.

23.06.2013 17:19, aktualizované: 17:48
sagan Foto: ,
Peter Sagan.
debata (2)

Na 198,6 km dllhej trati so štartom v Novej Dubnici a cieľom na atletickej dráhe štadióna v Dubnici nad Váhom triumfoval v špurte hlavnej skupiny slovenského a českého šampionátu. Sagan vyhral slovenský šampionát v kategórii mužov-elite tretíkrát v rade.

Striebro si vybojoval Maroš Kováč z Dukly Trenčín Trek, ktorý v spoločných pretekoch finišoval šiesty. Bronzová medaila patrí ďalšiemu Trenčanovi Patrikovi Tyborovi. Slovenský majstrovský dres do 23 rokov získal Erik Baška z Trenčína. Český titul patrí Janovi Bártovi, ktorý šprintoval na štadióne na 2. mieste. V Novej Dubnici pred dvoma dňami vyhral Bárta časovku.

„Bola to pre mňa dobrá súčasť prípravy na Tour de France. Teším sa, že mám opäť majstrovský dres. Preteky som mal od začiatku pod kontrolou. Škoda len, že tesne pred cieľom dostal defekt môj brat Juraj. V závere som sa musel spoliehať na vlastné sily. Atmosféra okolo trate bola skvelá,“ povedal Peter Sagan.

Po slávnostnom štarte v Novej Dubnici sa pelotón 177 cyklistov vydal na šesť okruhov s náročným stúpaním na Hrabovku, ktoré lemovali tisícky fanúšikov. Cyklistom pripravili fantastickú kulisu. Hneď v prvom okruhu unikla pätica, v ktorej bol zo Slovákov len Filip Tarageľ z Dukly Trenčín Trek. Dopĺňali ho Česi Vojtěch Beran, Tomáš Čer, Jiří Hudeček a Ondřej Rybín. Vypracovali si maximálne dvojminútový náskok.

Na čele pelotónu pracovali Petrovia Sagan a Velits, ktorí sa v stúpaniach snažili odskočiť od zvyšku početného štartového poľa, aby v zjazdoch nemali výraznejšie problémy. Druhú polovicu pretekov absolvovali cyklisti na okruhu medzi Dubnicou nad Váhom a Novou Dubnicou, ktorý tiež prešli šesťkrát. Už pri prvom prejazde na cieľovom štadióne mal pelotón päticu na dosah a v prvom okruhu medzi dvoma centrami šampionátu zlikvidoval únik.

Favoriti sa držali pokope v hlavnej skupine, ktorá sa na technicky ťažkom okruhu s množstvom zákrut postupne zmenšovala. Takticky jazdil predovšetkým Peter Sagan, ktorému pomáhal brat Juraj. V balíku, ktorého čelo kontrolovali cyklisti Dukly Praha, nechýbali ani Peter Velits či Maroš Kováč, Patrik Tybor a Roman Broniš z Dukly Trenčín Trek.

Vedúca skupina sa zmenšila na tri desiatky jazdcov. Rozhodovalo sa až v záverečnom okruhu a v šprinte na tartane atletického štadióna. Najlepšiu pozíciu mal pri nájazde Peter Sagan a mohol oslavovať.

Muži-elite a muži do 23 rokov: 1. (1. v M-SR elite) Peter Sagan (Cannondale) 4:38:22 h, 2. Jan Bárta (NetApp-Endura/ČR), 3. Martin Bína (ČEZ CT Tábor/ČR), 4. Petr Lechner (Arbö Gebrüder Weiss/ČR), 5. Jaroslav Kulhavý (Specialized/ČR), 6. (2. v M-SR elite) Maroš Kováč (Dukla Trenčín Trek),… 10. (3. v M-SR elite) Patrik Tybor (Dukla Trenčín Trek), 17. (4. v M-SR) Marek Čanecký (RSC Amplatz), 20. (5. v M-SR) Roman Broniš (Dukla Trenčín Trek), 21. (1. v M-SR U23) Erik Baška (Dukla Trenčín Trek), 24. (6. v M-SR elite) Peter Velits (Omega Pharma – Quick Step) – všetci čas ako víťaz

2 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

MS vo futbale 2022

Tabuľky tímov

por. krajina zápasy body
1. vlajka Holandsko NED 3 7
2. vlajka Senegal SNG 3 6
3. vlajka Ekvádor ECU 3 4
4. vlajka Katar KTR 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Anglicko ENG 3 7
2. vlajka USA USA 3 5
3. vlajka Irán IRN 3 3
4. vlajka Wales WAL 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Argentína ARG 3 6
2. vlajka Poľsko POL 3 4
3. vlajka Mexiko MEX 3 4
4. vlajka Saudská Arábia KSA 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Francúzsko FRA 3 6
2. vlajka Austrália AUS 3 6
3. vlajka Tunisko TUN 3 4
4. vlajka Dánsko DEN 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Japonsko JPN 3 6
2. vlajka Španielsko ESP 3 4
3. vlajka Nemecko GER 3 4
4. vlajka Kostarika CRC 3 3
por. krajina zápasy body
1. vlajka Maroko MRK 3 7
2. vlajka Chorvátsko CRO 3 5
3. vlajka Belgicko BEL 3 4
4. vlajka Kanada CAN 3 0
por. krajina zápasy body
1. vlajka Brazília BRA 3 6
2. vlajka Švajčiarsko SUI 3 6
3. vlajka Kamerun CAM 3 4
4. vlajka Srbsko SRB 3 1
por. krajina zápasy body
1. vlajka Portugalsko POR 3 6
2. vlajka Južná Kórea KOR 3 4
3. vlajka Uruguaj URU 3 4
4. vlajka Ghana GHA 3 3
Všetky zápasy